اخبار اپل

رکورد تازه اپل

اپل یک بیانیه خبری را منتشر نموده و در آن خبر از فروش ۹ میلیون آیفون در آخر هفته اول را داده است. این میزان فروش مربوط به هر دو تلفن آیفون ۵s  و آیفون ۵c می‌شود. پیش از این رکورد بیشترین فروش در اولین آخر هفته عرضه محصولات اپل مربوط به آیفون ۵ با فروش ۵ میلیون دستگاه بود.

untitled

هرچند بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند که آیفون ۵s نسبت به آیفون ۵ برتری خاصی ندارد و بهره بردن از ظاهر و طراحی مشابه به نسل قبل، باعث افت فروش این تلفن می‌شود، اما آمار و ارقامی که اپل امروز منتشر نموده خلاف باور کارشناسان، حداقل در روزهای ابتدایی عرضه محصول را نشان می‌دهد.

بسیاری از مراکز فروش آیفون ۵s، تمام موجودی خود را به فروش رسانده‌اند و علاقمندان محصولات اپل در انتظار عرضه محصول مورد علاقه خود هستند. نزدیک‌ترین پیش بینی به میزان فروش آیفون‌های جدید اپل را موسسه Analysts انجام داده بود که بین ۵ تا ۸ میلیون دستگاه در آخر هفته اول را پیش بینی کرده بود.

اپل همچنین اعلام نموده که ۲۰۰ میلیون از ابزارهای مبتنی بر iOS به نسخه ۷ این سیستم عامل بروز شده‌اند. اپل این موضوع را «سریع‌ترین بروز رسانی نرم افزاری در کل تاریخ» عنوان کرده است.

البته این موضوع را نیز باید درنظر داشت که آیفون ۵ در هفته اول عرضه تنها در ۹ بازار مختلف دنیا عرضه شد، اما آیفون ۵s و آیفون ۵c در ۱۱ منطقه از دنیا عرضه شده‌اند که یکی از آنها بازار بسیار بزرگ و پراهمیت چین است.

گزارش‌های غیر رسمی نیز خبر از فروش سه برابری آیفون ۵s نسبت به آیفون ۵c می‌دهند که اگر این آمار حقیقت داشته باشد، طرافداران اپل همچنان به دنبال تلفن پرچمدار و گران قیمت این شرکت هستند.

 

منبع : زومیت/رضا نقش بند

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن