بلاگ

میانگین قیمت تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی نصف میانگین قیمت آیفون‌های اپل

مطمئنا با شنیدن این مطلب که میانگین قیمت تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی از آیفون‌های اپل ارزان‌تر است متعجب نخواهید شد، اما اطلاع از افزایش فاصله‌ی قیمتی تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی با آیفون‌های اپل کمی حیرت‌انگیز است.

iPhoneAndroidInt

 

درسال ۲۰۱۳، میانگین قیمت تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی به ۲۷۹ دلار کاهش یافت در حالی که میانگین قیمت انواع نسخه‌های آیفون قیمتی برابر ۶۵۰ دلار داشت. لازم به‌ذکر است که این قیمت‌ها با احتساب مبالغ مربوط به نسخه‌های غیرقراردادی سنجیده شده است.

در سال‌های اخیر شاهد کاهش فراوانی در میانگین تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی بودیم. تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به ترتیب میانگین قیمتی برابر ۴۴۱، ۳۸۰، ۳۲۰ و ۲۷۶ دلار داشته‌اند. مطمئنا قیمت پایین تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است که منجر به گسترش نفوذ و بازار‌های این اکوسیستم شده است، یعنی قیمت پایین رغبت بالایی را در کاربران برای خرید تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی ایجاد خواهد کرد.

آیفون‌های اپل نیز شاهد کاهش قیمت در سال‌های اخیر بوده‌اند، اما تفاوت محصولات اپل با اندرویدی‌ها سرعت پایین کاهش قیمت این محصولات است. آیفون در سه سال اخیر به ترتیب دارای میانگین قیمت ۷۱۰، ۶۸۶ و ۶۵۰ دلار برای سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ بوده است.

اما نکته‌ی مورد نظر زمانی جلب توجه می‌کند که میانگین کاهش قیمت تلفن‌های هوشمند این دو پلتفرم را در نموداری کنار یکدیگر قرار داده و با هم مقایسه کنیم. در بازار‌های سطح اول مربوط به پرچمداران بازار، اپل با آیفون به تک‌تازی می‌پردازد، در حالی که اندروید سهم بیشتر بازار را به‌دلیل قیمت پایین تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی به خود اختصاص داده است. در واقع اپل با فروش‌ تلفن‌های‌هوشمند خود حاشیه سود خوبی را برای خود ایجاد کرده است، در حالی که اندروید سهم عمده‌ی بازار و در واقع کنترل بازار را در دست دارد. به‌نظر شما کدامیک از استراتژی‌های مذکور برای یک کمپانی بهتر است؟

 

منبع:زومیت

منبع نمودار: Statista

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. خود من ديروز فقط به خاطر قيمت مناسب و ٢ سيم كارته بودن سامسونگ اس٤ مينى يكيشو خريدم ، وقتيم كه باهاش كار كردم تفاوت اذيت كننده اى هم نسبت به ايفون ٤ اس نداشت !

    1. بنظرم هر دوشركت بصورت مساوي أزجيب مشتريان سود ميبرند ولي استراتزي سامسونگ معقولانه تر و واقع بينانه تر از اپل است. چورن طیف وسیعتری از مردم را پوشش میدهد که این حاشیه امنیت در مقابل حاشیه امنیت شکننده اپل (قشر ثروتمند جامعه) مستحکم تر بنظر می رسد.واین یعنی برتری آینده نگرانه IQ نژاد زرد در مقابل نژادسفید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن