اخبار اپل

باتری آیفون ۷ احتمالاً در حدود ۱۴ درصد ظرفیت بیشتری نسبت به آیفون ۶ اس خواهد داشت

ارتقای ظرفیت باتری آیفون ۷ چیزی است که کاربرهای محصولات این شرکت بیشتر از همه موارد دیگر برایشان مهم است و با سابقه ای که از اپل می شناسیم، به جز باتری آیفون ۶ اس که از لحاظ ظرفیت نسبت به نسل قبلی خود کاهش داشت، سایر آیفون های این شرکت نسل به نسل با ظرفیت باتری بالاتری عرضه شدند. چند ماه پیش شایعه ای در مورد جزییات باتری آیفون ۷ توسط وب سایت چینی Weibo منتشر شده بود و از ارتقا یافتن ظرفیت آن نسبت به نسل قبل صحبت کرده بود. اما حالا یک بار دیگر شایعه ای که اینبار جدی تر از قبل است، دوباره بحث ظرفیت آیفون ۷ را مطرح کرده است.

 

116541

 

در توییت جدید OnLeaks که به انتشار جزییات آیفون ها پیش از عرضه رسمی مشهور است، گفته شده که ظرفیت باتری آیفون ۷ احتمالاً در حدود ۱۹۶۰ میلی آمپر خواهد بود که در مقایسه با آیفون ۶ اس با ظرفیت ۱۷۱۵ میلی آمپری، چیزی در حدود ۱۴ درصد پر ظرفیت تر خواهد بود. این نکته را هم باید در نظر گرفته که نویسنده این توییت ضمن اینکه گفته این خبر را از منابع قابل اطمینان کسب کرده اما هنوز به طور ۱۰۰ درصد از بابت رقم این ظرفیت مطمئن نیست. در لیست زیر ظرفیت باتری های آیفون های اخیر و روند تغییراتشان را مشاهده کنید.

آیفون ۵ اس – 1500 میلی آمپر

آیفون ۶ – 1810 میلی آمپر

آیفون ۶ پلاس – 2910 میلی آمپر

آیفون ۶ اس – 1715 میلی آمپر

آیفون ۶ اس پلاس – 2750 میلی آمپر

آیفون ۷ – 1960 میلی آمپر

آیفون ۷ پلاس – 2810 میلی آمپر

اگر همین ۱۴ درصد را به ظرفیت باتری آیفون ۷ پلاس اضافه کنیم، می بینیم که آن هم احتمالاً از باتری در حدود ۲۸۱۰ میلی آمپری بهره خواهد برد.

 

battery11

 

شاید ۱۴ درصد ارتقا یافتن ظرفیت باتری آیفون ۷ در نگاه اول چندان خوشحال کننده نباشد، اما باید این نکته را هم در نظر گرفت که آیفون ۷ قرار است از پردازنده جدید A10 بهره ببرد. اپل نشان داده که در هر نسل، مصرف انرژی پردازنده هایش را به شدت بهینه سازی می کند و ضمن افزایش قدرت و کارایی، بار کمتری را بر دوش باتری دستگاه قرار می دهند. آیفون ۶ اس این واقعیت را به خوبی نشان داده و با وجود باتری کوچکتر، بیشتر از یک ساعت دوام بیشتری نسبت به آیفون ۶ داشت.

در انتها سوالی که باقی می ماند این است که اپل چگونه توانسته فضای بیشتری را برای استفاده از باتری بزرگتر در آیفون های امسال خود بدست آورد؟ این احتمال وجود دارد که این فضا را به دلیل حذف کردن خروجی جک ۳٫۵ میلیمتری صدا بدست آورده باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن