اخبار اپل

هشدار در مورد تماس مایعات با اتصال لایتنینگ، یکی از ویژگی های جدید در iOS 10

به نظر می رسد که اپل یک ویژگی تازه را در iOS 10 گنجانده که در صورت درز هر گونه مایعات به داخل اتصال لایتنینگ دستگاه هایی مثل آیفون یا آیپد، به کاربر هشدار داده خواهد شد. این تصویر که توسط یکی از کاربران وب سایت ردیت منتشر شده، هشداری را مبنی بر حضور مایع در قسمت اتصال کابل لایتنینگ به او داده و از وی خواسته تا آن را جدا کرده و بعد از خشک کردن دوباره این کار را انجام دهد. این هشدار سیاه رنگ تمام صفحه را پر می کند و در صورت انتخاب گزینه ignore کنار خواهد رفت. البته به کاربر هشدار می دهد که در صورت بی توجهی به این هشدار به دستگاه آسیب وارد خواهد شد.

 

1

 

هنوز مشخص نیست که کدامیک از نسخه های آزمایشی از iOS 10 این ویژگی را داشته و یا کدامیک از آیفون ها توانایی تشخیص این مشکل را خواهند داشت. کاربر ارسال کننده این عکس گفته که از نسخه بتا سوم iOS 10 بر روی آیفون ۶ اس استفاده می کرده که با این پیغام روبه رو شده. برخی از کاربرهای دیگر هم که از آیفون اس ای استفاده می کنند ابراز کرده اند که با چنین پیغامی برخورد داشته اند. به نظر می رسد که آیفون های جدیتر توانایی نشخیص حضور مایعات را در قسمت اتصال لایتنینگ داشته باشند.

البته آیفون ها سابقه خوبی در تشخیص خیس شدن داشته اند اما این هشدار خیلی کاربردی تر از قبل به درد کاربرها خواهد خورد. برخی هم حدس می زنند که این هشدار ارتباط مستقیمی با آیفون ۷ و ویژگی ضد آب بودن آن دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن