اخبار اپل

اپل یک میلیاردمین آیفون خود را به فروش رساند!

شاید یک میلیاردمین جنس فروخته شده چیزی باشد که رستوران های فست فود بتوانند بعد از مدتی از فروش غذاهای خود به آن دست پیدا کنند، اما انگار چند روزی است که اپل هم به این رکورد دست پیدا کرده. طبق محاسبات یکی از تحلیل گران وال استریت تخمین زده شده که اپل تا دوشنبه همین هفته توانسته تعداد یک میلیارد آیفون را به فروش برساند.

این تحلیل گر منطق خود از بیان این واقعیت را اینگونه تشریح کرده که طبق گزارشات خود غول کوپرتینویی، این شرکت از تاریخ ۲۹ ژوئن سال ۲۰۰۷ که اولین آیفون را به معرض فروش گذاشت، تا ماه مارس امسال که دومین سه ماهه مالی سال ۲۰۱۶ بود توانسته ۹۴۸ میلیون دستگاه آیفون بفروشد. این یعنی اپل تنها ۵۲ میلیون آیفون تا یک میلیاردمین دستگاه فروش رفته فاصله داشته است. حالا که سه ماه دیگر از ۹۴۸ میلیون گذشته، روز گذشته این شرکت برای بار سوم گزارش میزان فروش و سودی که تا ماه منتهی به ژوئن کسب کرده را منتشر کرد و با وجود افت ۳۳ درصدی فروش در کشورهای مثل چین و با توجه به سابقه ای که از این شرکت داریم، می توان گفت که میزان فروش کل آیفون ها از مرز یک میلیارد دستگاه گذشته است. این انتظار وجود داشت که اپل در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۶ به طور متوسط روزانه تعداد پانصد هزار آیفون را به دست کاربران مشتاق برساند.

 

82325

میزان رشد فروش آیفون از ابتدا تا به امروز

 

میزان افتی که در این سه ماه در بازار فروش چین رقم خورد، توسط فروش آیفون در بازار اروپا کمی جبران شد و حالا اروپا به دومین بازار پر در آمد برای اپل تبدیل شده است.

آیفون یکی از پر فروش ترین محصولات فناوری در طول تاریخ است و با وجود اینکه اپل کلی محصول دیگر نظیر تبلت آیپد، پخش کننده موسیقی آیپاد و سایر سیستم های کامپیوتری خود را در سبد کالای مشتریانش قرار می دهد، اما آیفون به تنهای خیلی بیشتر از مجموع فروش سایر محصولاتش فروش و سودآوری داشته است. از زمان فروش اولین آیفون حدود ۹ سال می گذرد اما جالب است بدانید که نیمی از این فروش تنها در دو سال گذشته و از سال ۲۰۱۴ تا به امروز رقم خورده است. با چنین روندی می توان گفت که آیفون تا سال ۲۰۲۰ به رکورد فروش دو میلیون دستگاه خواهد رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. مطلب خوبی بود ممنون !
    iphone به خاطر کاربری راحتش یا به اصطلاح user friendly بودنش طرفدارای زیادی داره !
    توی ایران هم با اینکه خیلی از امکانات و اپلیکیشن هاش محدوده و قابل استفاده نیست باز هم پرطرفدارترین گوشیه !
    حالا واقعا فروش اپل توی ایران متوقف میشه یا یه چیز موقتیه ؟ آخه اینهمه خریدار داره !!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن