اخبار اپل

انتشار تصاویر جدید از پنل نمایشگر آیفون ۷ که حضور دکمه هوم و همینطور یک تغییر اساسی در این قسمت را تایید می کند

GeekBar یک فروشگاه تعمیرات موبایل چینی است که چند روز قبل هم دست به انتشار تصاویری از پردازنده A10 که قرار است در آیفون ۷ استفاده شود زده بود. اینبار این فروشگاه که از کاربران وب سایت Weibo است چند تصویر را از یک پنل نمایشگر منتسب به آیفون را منتشر کرده که نشان دهنده وارونه شدن نحوه قرار گیری این پنل در پشت قاب آیفون ۷ است.

پنل نمایشگر آیفون ها به شکلی سنتی برای سال ها به گونه ای طراحی می شدند که کابل فلکس و دیجیتایزر که این پنل را به برد اصلی متصل می کردند، از لبه بالایی دستگاه خارج می شدند تا به این ترتیب به برد منطقی این گوشی هوشمند متصل شوند. به عنوان مثال تراشه لمس سه بعدی آیفون های ۶ اس و ۶ اس پلاس درست در نزدیکی لبه بالایی این محصولات قرار داشت.

یکی دو هفته پیش هم تصاویری از برد منطقی که احتمالاً متعلق به آیفون ۷ بود منتشر شد و تغییر کلیدی که نشان می داد این بود که تراشه A10 بر خلاف جایگاه پردازنده های قبلی، به سمت بالا کشیده شده و حتی برخی از اتصالات مرتبط با نمایشگر هم در جایگاه های همیشگی خود قرار نداشتند. در عوض نقاط اضافه تری برای اتصال کابل فلکس در نزدیکی قسمت پایینی برد منطقی آیفون ۷ قرار داشت و حالا با تصاویری که توسط این کاربر چینی منتشر شده می توان علت این تغییر را بهتر فهمید.

البته تصویر بالایی این مطب به صورت وارونه گرفته شده و قسمتی که دکمه هوم آیفون قرار خواهد گرفت در بالای تصویر قرار دارد.

 

2

 

نکته مهم دیگری که این تصویر به آن اشاره کرده محل قرار گیری دکمه هوم یا تاچ آیدی آیفون ۷ است که باید گفت به همان شکل همیشگی در آیفون ۷ هم وجود خواهد داشت. اما این بریدگی در تصویر بدان معنا نیست که این دکمه بر خلاف گذشته که به صورت فیزیکی و با صدای کلیک خوردن کار می کرد، این بار به همان صورت باشد. بر اساس شایعات زیادی، دکمه هوم آیفون ۷ قرار است به واسطه بازخورد لرزشی به کاربر هشدار دهد که این دکمه را فشرده است و خبری از صدای کلیک خوردن نخواهد بود.

 

3

 

آیفون ۷  قرار است در رویدادی در روز هفدهم شهریور رونمایی شده، در تاریخ نوزدهم شهریور پیش فروش و در بیست و ششم شهریور هم رسماً عرضه شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن