اخبار اپل

انتشار گزارشی دیگر در تایید نام آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس و پایان یافتن شایعه آیفون ۷ پرو

در این یک سال گذشته به قدری از نام آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس استفاده کردیم تا جایی که از یاد بردیم خود این نام ها هنوز رسمی و تایید شده نیستند. چند ماهی است که شایعه های بسیاری مدام به خفیف بودن میزان تغییرات آیفون ۷ نسبت به نسل قبلی آن یعنی آیفون ۶ اس اشاره داشته است و شاید بهتر بود می گفتیم که امسال دومین سال از عرضه آیفون های سری اس خواهد بود.

این اواخر هم صحبت از یک آیفون با دوربین مجهز به دو عدسی شد و با آمدن نام آیفون ۷ پرو، بسیاری تصور کردند که امسال سه مدل آیفون عرضه خواهد شده که مدل پرو یک سرو گردن از آیفون ۷ پلاس بالاتر قرار خواهد گرفت. حتی گفته شد آیفون ۷ پرو  قابلیت های جدیدتری از جمله قابلیت اتصال به Smart Connector برای به عنوان مثال استفاده از کیبوردهای فیزیکی را در اختیار خواهد داشت.

اما امروز گزارش تازه ای توسط بلاگ ژاپنی و بسیار معتبر Mac Otakara که سابقه درخشانی در پیش بینی نام آیفون های عرضه نشده دارد، خیال بسیاری را از سر نوشت آیفون های امسال راحت کرد. اگر به یاد داشته باشید در زمان عرضه آیفون اس ای هم که نامی خلاف روند نام گذاری اپل داشت، همین بلاگ ژاپنی بود که از قبل احتمال چنین نام گذاری را به نسل جدید آیفون های ۴ اینچی اپل داده بود.

در مطلب این بلاگ آمده که سپتامبر (شهریورماه) امسال تنها دو آیفون آن هم با نام های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس عرضه خواهند شد و خبری از آیفون ۷ پرو نخواهد بود. دو مدل امسال هم با همان نمایشگرهای ۴٫۷ اینچی و ۵٫۵ اینچی ساخته و تولید شده اند.

 

iphone7plusproback

 

کمی قبل تر وب سایت ژاپنی Nikkei اعلام کرده بود که اپل یک مدل آیفون سوم تحت نام آیفون پرو طراحی کرده که دوربین با دو عدسی خواهد داشت و دو مدل ۴٫۷ اینچی و ۵٫۵ اینچی تک لنزی عرضه می شوند. البته خود همین وب سایت کمی بعد گفت که اپل پروژه ساخت آیفون سوم خود را از بیم پیش آمدن رقابت با مدل آیفون پلاس کنار گذاشته است.

در انتهای گزارش Mac Otakara در مورد دیگر تفاوت های آیفون ۷ با آیفون ۶ اس صحبت شده و اینکه آیفون امسال اگر از لحاظ چهره چندان متفاوت نخواهد بود، اما دوربین و پردازنده بسیار قدرتمند تری را همراه خواهد داشت و همچنین جک خروجی صدای آن نیز حذف شده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن