اخبار اپل

بیماری لمسی نمایشگرهای آیفون ۶ و ۶ پلاس گرفتاری جدید برخی از کاربران اپل

با وجود اینکه نزدیک به دو سال از عمر آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس می گذرد اما رخ دادن یک موضوع تازه باعث شده محصولات سال ۲۰۱۴ اپل یک بار دیگر به تیتر اخبار مهم روز تبدیل شوند. مشکل از جایی شروع شد که برخی از کاربران متوجه شدند در قسمت بالایی نمایشگرهای آیفونشان یک خط خاکستری رنگ شروع به نشان پرش می کند و کرده و کمی بعد از آن دیگر قادر نیستند که نمایشگر آیفون خود استفاده کنند چرا که هیچ عکس العملی به لمس شدن نشان نمی دهد.

 

17985-16016-defect-top-l

 

iFixit که به بررسی قطعات داخلی گجت ها و امتیاز دهی به نحوه ساخت و تعمیر آن ها می پردازد، به بررسی بیشتر این خبر جدید پرداخت و متوجه شد که روزانه تعداد آیفون های ۶ و ۶ پلاسی که به مراکز تعمیر مراجعه می کنند و نمایشگرهای آن ها از کار افتاده روز به روز بیشتر می شود. در یک تعمیرگاه گجت های فناوری در ایالت لوزیانای کشور آمریکا تقریباً روزانه تعداد ۱۰۰ آیفون با چنین مشکلی مراجعه می کنند.

این اتفاق عجیب که "بیماری لمسی" نام گذاری شده اکنون پس از بررسی های دقیق تر مشخص شد که علت بروز آن ارتباطی به نمایشگر آیفون ندارد بلکه دلیل آن در داخل آیفون و در نحوه اتصال کنترل کننده لمسی نمایشگر به مدار منطقی دستگاه ارزیابی شده. مدار منطقی آیفون ۵ اس توسط یک پوشش فلزی محافظت می شد اما اپل برای باریکتر ساختن آیفون ۶ مجبور شد یک تکه برچسب را جایگزین آن کند.

 

iphone-touchscreen-parts-problems

برد منطقی آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس (سمت راست) – برد منطقی آیفون ۶ (سمت چپ)

 

گویا عاملی که منجر به تشدید و خرابی نمایشگر آیفون ۶ و ۶ پلاس می شود بر می گردد به ضعیف بودن بخش میانی بدنه این دو و خم شدن آن بر اثر فشار. خارج شده بدنه گوشی از حالت اولیه فشار بیشتری به مدار کنترل کننده لمس نمایشگر وارد می کند تا جایی که به کلی آن را از کار می اندازد.  

در حال حاضر به کاربران توصیه می شود که برای حل "بیماری لمسی" ، نیازی نیست نمایشگر را تعویض کنند. کاربرانی که با این مشکل برخورد کرده اند در صورتی که هنوز مهلت گارانتی آن ها تمام نشده بهتر است به اپل مراجعه کرده و آیفون خود را تعویض کنند. کاربرانی هم که این فرصت برای آن ها به پایان رسیده می توانند با مراجعه به تعمیرگاه های معتبر، برد اصلی و یا تراشه لمسی دستگاه خود را عوض کنند.

کاربران آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس لازم نیست نگران چیزی باشند چرا که اپل در تولید بدنه این دو از آلیاژ بسیار قوی تری استفاده کرد و به طور کلی موقعیت قرار گیری آی سی لمس را تغییر داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن