اخبار اپل

چگونه آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس را ریست کرده و یا وارد حالت DFU کنیم؟

از آنجایی که دکمه هوم هر دو مدل از آیفون های امسال دیگر به مانند گذشته کار نخواهد کرد و خبری از صدای کلیک و حرکت فیزیکی در آن نیست، این سوال پیش می آید که در مواقع بحرانی و زمانی که دستگاه ما با مشکل رو به رو شد چه باید بکنیم؟ گاهی اوقات ممکن است آیفونی هنگ کرده و یا با پیغام های خطایی روبه رو شود که تنها راه حل آن ریست کردن است. ریست کردن ساده در حقیقت فقط دستگاه شما را یکبار خاموش و روشن می کند.

حالت DFU هم زمان هایی به کار می آید که تنوانسته ایم به کمک حالت ریکاوری و آیتونز، دستگاهی که روشن نمی شود را دوباره به زندگی باز گردانیم. DFU به شما اجازه می دهد تا فرموری غیر از آخرین نسخه ارائه شده توسط اپل را بر روی دستگاه خود نصب کنید. به عنوان مثال زمان هایی که قصد دارید دستگاه خود را به یک نسخه قدیمی تر از iOS دانگرید کنید. ولی حالا که دکمه آیفون ۷ کاملاً ثابت ساخته شده و به واسطه حسگرهای خازنی عکس العمل و در خواست کاربر خود را ارزیابی می کند چطور؟

نحوه ریست کردن آیفون ۷

۱ – دکمه پاور آیفون که در سمت راست قرار دارد را نگه دارید.

۲ – مادامی که دکمه پاور را نگه داشته اید، دکمه کم کردن صدا را نیز نگه دارید.

۳ – به نگه داشتن هر دو دکمه ادامه دهید تا اینکه نمایشگر آیفون خاموش شده و لوگوی اپل به شما نشان داده شود. حالا می توانید دکمه ها را رها کنید.

نحوه فعال سازی وضعیت DFU در آیفون ۷

۱ –  آیفون خود را خاموش کنید و سپس به کمک کابل لایتنینگ آن را به رایانه ای که آیتونز روی آن نصب می باشد متصل کنید. مطمئن شوید که آیتونز اجرا شود.

۲ – دکمه پاور را برای سه ثانیه نگه دارید.

۳ – مادامی که دکمه پاور را نگه داشته اید، دکمه کم کردن صدا را هم فشار داده و هر دو را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. در تمام این مدت نمایشگر دستگاه شما می بایست خاموش باقی بماند. اگر در مدت این ۱۰ ثانیه با لوگوی اپل روبه رو شدید احتمالاً دکمه پاور را بیش از حد طولانی نگه داشته اید. در اینصورت سه قدم اول را دوباره تکرار کنید.

۴ – پس از ۱۰ ثانیه دکمه پاور را رها کنید اما دکمه کم کردن صدا را همچنان نگه دارید. این وضعیت را به مدت ۵ ثانیه ادامه دهید. اگر در این مدت آیفون به شما صفحه Plug Into iTunes را نشان داد احتمالا دکمه کم کردن صدا را بیش تر از حد نیاز نگه داشته اید و به جای وضعیت DFU، دستگاه را به حالت ریکاوری برده اید. دوباره مراحل بالا را تا اینجا تکرار کنید.

۵ – در صورتی که مراحل بالا را به درستی طی کرده باشید، نمایشگر آیفون همچنان خاموش باقی می ماند و در عوض، آیتونز روی رایانه به شما هشدار می دهد که iTunes has Detected …

featue2

 

۶ – در این مرحله می توانید آیفونی که مشکل دارد را ریستور کنید.

 

featue3

 

خروج از حالت DFU

برای اینکار می توانید به طور همزمان دکمه های پاور و کم کردن صدا را نگه دارید تا زمانی لوگوی اپل نمایان شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن