اخبار اپل

بنچمارک ها خبر از اختلاف ۸ برابری میان سرعت حافظه آیفون ۷  ۳۲ گیگابایتی و ۱۲۸ گیگابایتی می دهند!

وب سایت GSMarena دو هفته پیش گزارشی در مورد آزمایشی که بر روی آیفون ۷ با حافظه های ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایتی انجام داده بود منتشر کرد. در این مطلب به اختلاف قابل توجهی که عملکرد میان این دو در سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات وجود دارد اشاره شده بود. روز گذشته هم ویدیویی توسط Unbox Therapy در همین مورد منتشر شد تا به نظر برسد که این موضوع خیلی جدی تر از یک اختلاف نا چیز است.

در این ویدیو دو آیفون ۷ با حافظه های ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایتی در معرض دو آزمایش قرار گرفتند. در آزمایش اول به کمک اپ PerformanceTest Mobile، سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات به وسیله حافظه های هر دو مورد بررسی قرار گرفت. در این بررسی مشخص شد که سرعت خواندن اطلاعات در مدل ۳۲ گیگابایتی، ۶۵۶ مگابایت بر ثانیه ولی سرعت مدل ۱۲۸ در همین آزمایش برابر با ۸۵۶ مگابایت بر ثانیه است. این اختلاف در سرعت نوشتن خیلی فراتر از این ۲۰۰ مگابایت بر ثانیه است. سرعت نوشتن اطلاعات توسط مدل ۳۲ گیگابایتی در حدود ۴۲ مگابایت بر ثانیه است در حالی مدل ۱۲۸ گیگابایتی در چنین شرایطی، سرعت ۳۴۱ مگابایت بر ثانیه را تجربه می کند یعنی ۸ برابر سریع تر.

آزمایش دوم در این ویدیو کمی جالب تر بود چرا که این دو در یک بررسی واقع گرایانه تر مقایسه شدند. دو آیفون به کمک کابل یو اس بی به مک بوک متصل شدند و قرار شد ویدیوی مشابهی به هر کدام منتقل شود. مدل ۲۵۶ آیفون ۷ یک فیلم ۴٫۲ گیگابایتی را در مدت ۲ دقیقه و ۳۴ ثانیه و مدل ۳۲ گیگابایتی همان فیلم را در مدت ۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه دریافت کردند.

البته از لحاظ علمی هم تا حدودی اثبات شده که حافظه های SSD به دلیل داشتن تراشه های حافظه بیشتر نسبت به مدل های با ظرفیت کم تر، زمان کم تری را برای دست یابی به حافظه های خود نیاز دارند. این تفاوت باعث می شود تا از سرعت خواندن و نوشتن بالاتری برخوردار باشند.

 

دانلود ویدیو

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن