اخبار اپل

آیفون ۴ رسماً و برای همیشه از رده خارج شد

زندگی خوبی داشت! اما آیفون ۴ از دیروز به صورت رسمی توسط شرکت سازنده خود در لیست از رده خارج ها قرار گرفت. آیفون ۴ تابستان سال ۲۰۱۰ توسط استیو جابز، بنیانگذار اپل رونمایی شد. این آخرین آیفونی بود که او پیش از مرگش معرفی کرد و این گوشی هوشمند توانست، ۶ سال را بدون کوچکترین کاستی ای دوام بیاورد. آیفون ۴ حتی تا سال ۲۰۱۳ در ویترین محصولات قابل فروش اپل حضور پر رنگی داشت.

از رده خارج شدن آیفون ۴ بدین معناست که صاحبان این محصول، دیگر از شانس تعمیر شدن دستگاه خود توسط اپل بهره نمی برند، مگر اینکه دستگاه خود را از یکی از اپل استورهای ایالت کالیفرنیا و یا کشور ترکیه خریداری کرده باشند. بر اساس قوانین و دلایل نامعلومی، اپل استورهای این دو مکان تا مدت ۷ سال از دستگاه های اپلی پشتیبانی می کنند. این رقم به طور معمول ۵ الی ۶ سال است.

آیفون ۴ تحولی نو در طراحی آیفون و حتی گوشی های هوشمند بود. بدنه پلاستیکی در این گوشی جای خود را به لبه های فلزی و قاب پشتی شیشه ای داد تا پلاستیک، برای سال ها از آیفون ها دور بماند. حسی که این گوشی با ترکیب فلز و شیشه به هنگام در دست گرفتن داشت، خبر از با کیفیت بودن و ماندگاری بالای آن می داد.

آیفون ۴ باعث شد تا آیفون ۴ اس هم فروش بی نظیری داشته باشد و به رقیبان این بازار فهماند که یک محصول درجه یک، می بایست چه شکل و شمایل و خصوصیات ظاهری داشته باشد. دوربین اصلی آیفون ۴ هم در آن زمان یک سرو گردن بالاتر از اندرویدی ها و دیگر رقبا بود. امروزه اپل نسبت به سال ۲۰۱۰، دچار دگرگونی ها و تحول های زیادی شده و حالا باید دید که محصولات سال بعد این شرکت، چگونه می تواند حس خاص بودنی که کاربران آیفون ۴ در سال ۲۰۱۰ تجربه کردند را دوباره به آن ها هدیه کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن