آموزشاخبار اپل

چگونه تنظیمات دلخواه دوربین را در iOS 10.2 حفظ کنیم

اپ دوربین آیفون به صورت پیش فرض همیشه بر روی حالت عکس برداری قرار دارد. همانطور که می دانید این اپ از چندین حالت تصویر برداری پشتیبانی می کند که  تایم لپس، پانوراما و حالت فیلم برداری از سایر این موارد هستند. هر بار به تناسب نیازمان، با کشیدن صفحه به سمت راست و چپ یکی را انتخاب می کنیم. اما به محض بسته شدن کامل اپ دوربین، دفعه بعد می بایست دوباره به حالت دلخواه خود بازگردیم. این موضوع در مورد فیلترهای تصویر برداری هم وجود دارد، به محض بسته شدن اپ دوربین، فیلتری که آخرین بار از آن استفاده شده به حالت None باز می گردد.

تعدادی از کاربرها این وضعیت را خسته کننده می دانند ترجیح می دهند که یک حالت پرکاربردتر را برای خود به صورت پیش فرض انتخاب کنند. برای همین اپل در iOS 10.2 ویژگی تازه ای را به تنظیمات اضافه کرده که به کاربر اجازه می دهد تنظیمات دلخواه دوربین و یا فیلتر محبوب خود را به صورت دائم نگه دارد.

برای انجام این کار کافیست به قسمت تنظیمات دستگاه رفته و در بخش Photo & Camera، در زیر کلمه Camera تنظیماتی که می خواهید همواره با باز کردن اپ دوربین فعال باشند را انتخاب و ذخیره کنید. وارد گزینه Preserve Setting شده و دو گزینه Camera Mode و Photo Filter را فعال کنید. در صورت فعال بودن هر کدام، آخرین تنظیماتی که دوربین شما پیش از بسته شدن داشته، برای دفعات بعدی هم حفظ خواهد شد.

 

feature21

 

البته حرکت اپل برای جدا کردن گزینه Camera Mode و Photo Filter هم هوشمندانه بوده چرا که عده ای هم هستند که خیلی کم تر از فیلترهای دیگر اپ دوربین استفاده می کنند. در حال حاضر تنها این دو تنظیمات قابل ذخیره کردن هستند و سایر فاکتورها نظیر میزان بزرگنمایی و وضعیت exposure به طور خودکار ریست می شوند.

iOS 10.2 در حال حاضر در وضعیت آزمایشی قرار داشته و تنها کاربران بتا و توسعه دهندگان اپل قادر هستند از آن استفاده کنند. این نسخه نهایتاً تا چند هفته دیگر به طور عمومی عرضه خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن