آموزشاخبار اپل

چگونه پیش نمایش نوتیفیکیشن های صفحه قفل را در iOS 10.2 پنهان کنیم

اعلانیه یا توتیفیکیشن ها همان اندازه که مفید هستند، می توانند مضر هم باشند. گاهی نیاز داریم تا با نگاه به صفحه قفل آیفون خود از محتوای یک پیام مطلع شویم، گاهی هم اصلاً علاقه نداریم که افرادی که در کنارمان هستند در جریان پیامک های دریافت شده ما باشند. به طور کلی iOS سال هاست که نمایش داده شدن و یا عدم نمایش محتوای پیام های دریافت شده در صفحه قفل را به عهده کاربر واگذار کرده است. با غیر فعال کردن پیش نمایش پیام برای هر اپ، دیگر محتوای پیام دریافت شده در صفحه قفل نشان داده نمی شود و کاربر می بایست پس از باز کردن قفل نمایشگر، به داخل اپی مثل تلگرام که از آن پیامی دریافت کرده مراجعه کند.

حالا iOS 10.2 که هنوز در وضعیت آزمایشی قرار دارد، یک امکان جدیدتری را برای چنین وضعیتی در نظر گرفته است. از این پس کاربرانی که دستگاه خود را به این نسخه به روزرسانی کرده اند، قادر خواهند بود تا سه وضعیت مختلف را برای چنین سناریویی انتخاب کنند. از این طریق کاربر می تواند پیش نمایش نوتیفیکیشن دریافت شده را بعد از باز کردن قفل نمایشگر دستگاه خود مشاهده کند، بدون اینکه نیاز باشد به اپ مورد نظر برود.

 

feature2

 

برای انجام این کار می توان به تنظیمات و قسمت Notifications مراجعه کرد، سپس در داخل هر اپ (برای مثال Messages) با رفتن به Show Previews، سه گزینه وجود دارد. گزینه اول یا Always، مثل همیشه محتوای پیام های شما را در هنگام قفل بودن نمایشگر نشان می دهد. اما گزینه دوم که When Unlocked است، فقط بعد از  باز کردن قفل دستگاه به وسیله صاحب خود، پیش نمایش پیام های دریافت شده را نشان می دهد. گزینه آخر هم همان غیر فعال کردن کلی این ویژگی است.

در حال حاضر تنها کاربران توسعه دهنده اپل و کاربران ثبت نام کرده در برنامه بتا، قادر به نصب iOS 10.2 هستند. اما انتظار می رود که این به روزرسانی جدید تا چند هفته دیگر به طور عمومی در اختیار تمامی کاربرها قرار داده بشود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن