اخبار اپل

آیفون چهاری که به شکلی شگفت آور از کف دریاچه نجات پیدا کرد

مایکل گانتروم که صاحب یک گوشی آیفون ۴ بود، مارس سال گذشته به هنگام ماهیگیری بر روی یخ های دریاچه ایالت پنسیلوانیا، بعد از لیز خوردن تلفن همراهش آن را برای همیشه از دست رفته دید.

این دریاچه اواخر سال ۲۰۱۵ برای رفع مشکلات ساختاری سدی که بر روی آن قرار دارد، بسته شد و باعث شد فرصت مناسبی برای گشت و گذار در میان اشیایی که افراد در این رودخانه انداخته اند به وجود آید. دنیل کلاگرن که فرصت این را پیدا کرده بود تا با دستگاه فلزیاب خود به جستوجو در داخل این رودخانه بپردازد، متوجه شد که یک آیفون در عمق ۱۵ سانتی متری از گل لای باقی مانده در مسیر این رودخانه گیر کرده است. این دستگاه یک آیفون ۴ بود در داخل یک قاب محافظ سر سخت قرار داشت.

وقتی که دنیل این گوشی را به خانه خود برد آن را تمیز کرد و در داخل کیسه برنج قرار داد. او سپس از اینکه توانست آیفون ۴ را روشن کند بسیار شگفت زده شد و بعد از تماس با یکی از شماره تلفن های موجود در آن، صاحب اصلی یعنی مایکل را پیدا کرد. حالا این گوشی در مسیر رسیدن به صاحب اصلی خودش است و مایکل هم قصد دارد گوشی را به مادرش بدهد تا او هم یک گوشی هوشمند داشته باشد.

 

feature2

 

یکی از سخنگوی های اپل ادعا کرده این اولین باری نیست که در طول این سال ها، داستان های باورنکردی ای  از جان سالم به در بردن آیفون ها منتشر می شود. جالب اینجاست آیفون ۷ اولین محصول اپل است که به صورت رسمی از استاندارد مقاومت در برابر مایعات برخوردار است، اما به نظر می رسد که قاب سرسخت Otterbox که این آیفون ۴ را محافظت می کرده، نقش حیاتی ای در حفظ جان آن داشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن