اخبار اپل

کالبد شکافی ایرپادهای اپل نشان می دهد که قاب شارژ عامل اصلی تاخیر در عرضه آن بوده

bxpch2gwqdagphra-medium

 

iFixit امروز کالبد شکافی محصول جدید اپل یعنی هدفون های ایرپاد را بر روی وب سایتش قرار دارد تا پرده از قطعات داخلی هدفون ها و قاب شارژی که همراه آنها عرضه شده بردارد. هم هدفون ها و هم خود کاور شارژ این محصول غیر قابل باز شدن هستند و فقط از راه تخریب می توان به اجزای داخلی دسترسی پیدا کرد. iFixit پس از باز کردن متوجه یک بهم ریختگی عجیب و همینطور نواقصی در قطعات داخلی هدفون ها و کاور شارژ شد و حدس زد که این موارد به احتمال قوی، دلیل اصلی تاخیر عرضه یک ماهه از سوی اپل بوده است.

iFixit ابتدا از کالبد شکافی هدفون ها شروع کرد و با جدا کردن بلندگو از قسمت اصلی، بسته بندی سفت و سخت آن را مشابه با ساعت هوشمند این شرکت یعنی اپل واچ دانست. رمزگشایی بیشتر مشخص کرد که یک کابل کواکسیال (هم محور) فوق العاده ریز و دو حسگر سنجش نزدیکی مادون قرمز در داخل هر دو هدفون قرار داده شده تا بتواند وضعیت قرار گرفتن در گوش کاربر خود را تشخیص داده و پخش موسیقی را قطع کرده یا ادامه دهد.

jfmnt22idwfwqdiw-medium

 

قسمت بلندگوهای هدفون ها پر از سیم و چسب شده و به خصوص پس از باز کردن قسمت فلزی رنگ پایین هدفون، آبشاری از چسب از سمت مرکزی تر هدفون سرازیر می شود. درست پشت درب فلزی پایین هدفون که ارتباط بین هدفون و شارژر را برقرار می کند، کابل باتری در زیر کلی چسب قرار داده شده. iFixit می گوید:

این کلاهک فلزی و براق ضمن برقراری ارتباط هدفون با شارژر، میکروفون اصلی را هم در برگرفته است. در میان سیل روان چسب های استفاده شده، توانستیم انتهای کابل اتصال به باتری را پیدا کنیم.

awhgfya2qltycprc-medium

 

iFixit پس از کالبد شکافی کامل هدفون ها نهایتاً آنتن را از باتری جدا کرد و حدس زد این بوم صدای آویزان نه فقط برای برقراری تعادل هدفون ها، بلکه نقش افزایش دهنده آنتن دهی را هم ایفا می کند. باتری هایی که برای هر کدام از این هدفون ها در نظر گرفته شده ظرفیت ۹۳ میلی وات ساعتی دارند تا معادل یک درصد بیشتر از ظرفیت شارژ آیفون ۷، توانایی نگهداری انرژی داشته باشند.

gallerye2hgfklgsywkf5us-medium

 

این امکان وجود داشت که iFixit بدون نابودی کامل، سایر قطعات قاب شارژ مثل لامپ ال ای دی هشدار وضعیت را خارج کند. اما باز هم برای نفوذ به پوسته غیر قابل باز شدن آن مجبور بود از اره برش دهنده استفاده کند. بعد از نابود شدن پوسته قاب شارژ مشخص شد که به یک باتری لیتیوم پلیمری ۱٫۲ وات ساعتی مجهز شده و قادر است تا انرژی یکی از ایرپادها را برای مدت ۱۶ ساعت تامین کند. یعنی مدت ۸ ساعت برای هر دو ایرپادها.

mis6girglwqlgqid-medium

 

iFixit در انتها از قاب شارژ با اشعه ایکس عکس برداری کرد و متوجه نواقصی در کیفیت ساخت و نحوه لحیم کاری تراشه ها شد. چندین فضای خالی در این میان دیده شد که به گفته iFixit، می تواند یا بر اثر استاندارد نه چندان بالای محصول و یا عجله در به اتمام رساندن و عرضه زود هنگام از قبال اپل سر زده باشد. برای همین می توان دلیل اصلی تاخیر یک ماهه در عرضه این محصول را نه خود هدفون ها، بلکه این قاب شارژ کننده معرفی کرد.

py6jbhojypscu6gf-medium

 

در کمال ناباوری امتیازی که iFixit برای تعمیر پذیر بودن ایرپادهای اپل در نظر گرفت عدد ۰ از ۱۰ است. علت اول این امتیاز پایین، استفاده بیش از حد از چسب برای محکم کاری در اکثر قطعات داخلی و علت دوم هم پوسته بیرونی قاب شارژ است که در صورت باز شدن دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن