آموزشاخبار اپل

چگونه مشکل گیر کردن و یا درست کار نکردن دکمه چرخان اپل واچ را حل کنیم؟

دکمه Digital Crown اپل واچ به مرور زمان و در اثر استفاده کاربر، ممکن است کثیفی ها، گرد و خاک و یا چربی هایی را به خود جذب کند و کم کم قابلیت قبلی خود را از دست بدهد. بسته به موادی که وارد این دکمه می شوند حتی ممکن است منجر به چسبندگی یا سفت شدن آن شود. خوشبختانه خود اپل اعلام کرده که می توان این مشکل را به راحتی حل کرد. از آنجایی که نسل اول اپل واچ ها در برابر آب مقاوم هستند و نسل دوم هم به کلی ضد آب طراحی و ساخته شده، به راحتی می تواند هر دو ساعت مچی اپل را با آب تمیز کرد.

اپل توصیه کرده که برای اینکار حتماً دستگاه را خاموش کنید. سپس دکمه چرخان را به زیر جریان آرام آب تمیز و نسبتاً گرم برده و مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه نگه دارید. در حین اینکار شروع به چرخاندن دکمه Digital Crown کنید. از این طریق تمامی موادی که در زیر این دکمه جمع شده اند تمیز خواهد شد.

 

feature

 

نکته مهم این است که برای تمیز کردن دکمه اپل واچ هیچ نیازی به استفاده از مواد شوینده مثل صابون نیست و آب به تنهایی از پس این کار برخواهد آمد. همچنین توصیه می شود که پس از شستن با آب، اپل واچ را با دستمال نرم و بدون پرز خشک کنید.

در صورتی که بند اپل واچ شما از نوع بندهای ضد آب مثل بندهای سیلیکونی سری اسپرت باشد، نیازی نیست که برای شستن ساعت را از بندها جدا کنید. در مورد اپل واچ هایی که بندهای از جنس چرم دارند می بایست حتماً پیش از انجام این کار، اقدام به جدا سازی بدن از بدنه ساعت نمایید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن