اخبار اپل

احتمال جایگزین شدن فولاد ضد زنگ به جای آلومینیوم در ساخت اسکلت آیفون ۸

انتظار می رود اپل در پی تصمیم تازه ای که گرفته، بدنه شیشه ای آیفون را در کالبدی از استیل ضد زنگ قرار بدهد و استفاده از آلومینیوم های امروزی را به مرور زمان برای همیشه کنار بگذارد.

این خبر توسط گزارشی که در وب سایت تایوانی DigiTimes قرار داده به بیرون درز کرده و تایید کرده که اپل وظیفه تولید این شاسی های جدید را به صورت مشترک بر عهده همکار چینی اش یعنی شرکت فاکس کان و یک شرکت آمریکایی به نام Jabil قرار خواهد داد.

آخرین باری که اپل از استیل ضد زنگ در روند تولید محصولاتش استفاده کرد، به سال ۲۰۱۱ و عرضه آیفون ۴ اس باز می گردد که به مانند یک ساندویچ شیشه ای، توسط دو نوار CNC شده از استیل ضد زنگ پیچیده شده بود. اما به مرور این جنس بدنه کنار گذاشته شد و آلومینیم، نشان داد که می توان هم مقاومت بالایی را فراهم کرد و هم ویژگی سبک وزن بودن آیفون را همچنان حفظ نمود.

 

feature2

 

منابع نزدیک به شرکت های تولید محصولات اپلی در مورد چنین تغییری ابراز کرده اند که استفاده کردن از اسکلت استیل ضد زنگ، هزینه های تولید را در حدود ۳۰ الی ۵۰ درصد کاهش خواهد داد. اما این کاهش هزینه و تغییر آلیاژ، هیچ تاثیری در کاهش کیفیت نخواهد داشت چرا که استیل ضد زنگ، از مقاومت بالاتری برخوردار است. همراه با این تغییر بزرگ، انتظار می رود که اپل سفارش تولید قطعات داخلی را به عهده شرکت های جانبی دیگری مثل Catcher Technology و Casetek قرار بدهد. علت این موضوع نیز کاملاً واضع است چرا که استفاده از استیل ضد زنگ، نیازمند مراحل بیشتری برای پالایش است تا محصول نهایی مرغوب از آب در بیاید.

در ادامه این گزارش باز هم به این نکته اشاره شده که لااقل یکی از آیفون های امسال از بدنه باز طراحی شده شیشه ای با قاب تمام استیل و نمایشگر با پنل اولد منحنی عرضه خواهد شد. این مدل آیفون تحت عنوان محصول گران قیمت تر به دست کاربران خواهد رسید و ممکن است نمایشگر ۵ اینچی داشته باشد. دو مدل دیگر هم احتمالاً همان آیفون های ۴٫۷ و ۵٫۵ اینچی در نظر گرفته می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن