اخبار اپل

آیفون ۸ می تواند با قابلیت های تشخیص چهره و شناسایی ژست های حرکتی کاربر عرضه شود

بر اساس گزارش جدیدی که توسط تیموتی آرکوری، تحلیل گر شرکت خدمات مالی Cowen and Company اعلام شده، احتمال مجهز بودن بودن نسل بعدی آیفون های اپل به قابلیت های تازه تری همچون توانایی تشخیص چهره و فناوری تشخیص ژست های حرکتی قوت بیشتری گرفته است. آیفون ۸ که مثل همیشه امسال هم در حوالی ماه سپتامبر معرفی و عرضه خواهد شد، به یک حسگر لیزری و حسگر مادون قرمز تجهیز خواهد شد که با قرار گرفتن در کنار دوربین جلویی، چنین قابلیت هایی را فراهم خواهند کرد.

پیش از این هم صحبت های تایید نشده ای را در این مورد از طرف میگ چی کو، تحلیل گر KGI Securities و همینطور یکی از تامین کنندگان آسیایی قطعات محصولات اپلی در مورد شانس افزوده شدن قابلیت های بیومتریک به آیفون ۸ شنیده بودیم.

 

Feature2

 

در صورت عرضه آیفون با ویژگی تشخیص چهره، اپل می تواند کارایی حسگر اثر انگشت یا همان تاچ آیدی را به نحوه دیگر تغییر بدهد. مثلاً وظیفه تشخیص هویت کاربر در زمان هایی که اهمیت کم تری دارد را به حسگر تشخیص چهره بسپارد و با قرار دادن سیستم تاییده دو مرحله ای، به واسطه اثر انگشت کاربر از اطلاعاتی که حساسیت بالاتری دارند (مثل اطلاعات حساب بانکی) محافظت کند. تحت چنین سناریویی، تشخیص چهره کاربر به فاکتور اصلی برای باز کردن قفل نمایشگر آیفون ۸ تبدیل می شود و از این طریق امنیت iOS بالاتر خواهد رفت.

تشخیص چهره همچنین می تواند فراهم کننده حضور دیگر ویژگی های جدید در آیفون باشد. اضافه شدن ویژگی واقعیت افزوده به دوربین آیفون یکی از فناوری های تازه ای خواهد بود و بهره بردن از قابلیت تشخیص ژست های حرکتی کاربر، این امکان را فراهم می کند که کاربر بدون لمس آیفون و تنها با تکان دادن سر و یا انگشتان خود آن را کنترل کند.

قابلیت هایی مثل کنترل کردن با ژست های حرکتی و تشخیص چهره، الفبای تجربه فناوری مدرنی به نام واقعیت افزوده هستند و چند وقتی است که احتمال می رود اپل هم خود را مشغول توسعه دادن آن کرده.

 

Feature3

 

آقای آرکوری در انتها باز هم بر گفته قبلی اش در مورد عرضه سه مدل آیفون در ادامه سال جاری پا فشاری کرده و عرشه شدن سه مدل آیفون ۴٫۷، ۵٫۵ و ۵٫۸ اینچی را حتمی می داند. آیفون ۵٫۸ اینچی به پنل OLED مجهز خواهد شد و توسط دورپیچی از فولاد ضد زنگ و قاب تماماً شیشه ای که شباهت بسیاری به آیفون ۴ پیدا می کند عرضه خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن