اخبار اپل

دلیل احتمالی حذف شدن صفحه اکتیویشن لاک از وب سایت اپل مشخص شد

این هفته خبر حذف شدن صفحه بررسی وضعیت اکتیویشن لاک از وب سایت این شرکت بزرگ آن هم در سکوت کامل خبری، بسیاری از کاربران را متعجب کرد. صفحه اکتیویشن لاک این فرصت را فراهم کرده بود تا کاربرها بتوانند از وضعیت فعال یا غیر فعال بودن قفل یک دستگاه اپلی بدون نیاز به  داشتن خود آیفون یا آیپد آگاه شوند.

ولی انگار این صفحه بدون اینکه حتی خود اپل متوجه بشود، در حال ایفای یک نقش کلیدی برای دور زدن و به کار انداختن دستگاه هایی شده بود که توسط اکتیویشن لاک از کار افتاده بودند.

گویا هکرها در هنگام وارد کردن شماره سریال دستگاه خود در این صفحه، با تغییر یک یا دو کاراکتر ورودی، به یکی دیگر از شماره سریال های نزدیک به شماره دستگاه خود که متعلق به دستگاه دیگری است دست بیابند و موفق می شدند تا عدد معتبری را دریافت کرده و از این طریق آیفون یا آیپد قفل شده خود را دوباره فعال سازی کنند.

 

Feature3

 

این روش هک کردن همخوانی خوبی با باگ جدیدی که از ماه سپتامبر سال گذشته، تعدادی از کاربران آیفون های ۶ اس، آیفون های ۶ اس پلاس، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را دچار مشکل کرده بود دارد. بسیاری از این دسته کاربران متوجه می شدند که دستگاهشان بدون هیچ دلیلی به یک اپل آیدی دیگر با نامی ناشناخته قفل شده. حتی برخی از مشتریان آیفون ۷ به هنگام خرید دستگاه جدید با این اتفاق عجیب رو به رو می شدند. با حذف این صفحه احتمالاً این باگ نیز به کلی حذف می شود.

اپل ویژگی اکتیویشن لاک را همزمان با عرضه iOS 7 معرفی کرد و از آن زمان تا به امروز کارکرد موفقی داشته است. این ویژگی می تواند یک دستگاه را برای یک اپل آیدی و رمز عبور مشخص محفوظ نگه دارد و حتی با پاک کردن اطلاعات، باز هم فقط توسط شخصی که اطلاعات درست آن اپل آیدی را دارد فعال شود.

 

Feature2

 

تا به حال ترفندهای بسیاری برای عبور از قفل اکتیویشن لاک مطرح شده که آخرین مورد، توسط یک هکر برای آیپد ارائه شد و او از طریق وارد کردن تعداد زیادی کاراکتر در قسمت رمز وای فای و سپس باز و بسته کردن کاور محافظ آیپد موفق به عبور از این صفحه می شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن