اخبار اپل

سومین نسخه آزمایشی iOS 10.3 برای توسعه دهندگان اپلی منتشر شد

اپل ساعاتی قبل برای سومین بار نسخه آزمایشی تازه ای را از بروزرسانی بعدی سیستم عامل خود تحت نام iOS 10.3 منتشر کرد. این بروزرسانی در حدود دو ماه پس از عرضه نسخه نهایی iOS 10.2 و همینطور دو هفته پس از عرضه دومین نسخه بتای iOS 10.3 عرضه شده تا ویژگی های تازه تر و بیشتری را شامل شود.

 

Feature2

 

این نسخه با شماره ساخت (۱۴E5249d) هم اکنون برای کاربرانی که صاحب حساب توسعه دهندگی هستند قابل دریافت است. کاربران ثبت نام کرده در برنامه بتای وب سایت اپل نیز می توانند با کمی تاخیر این بروزرسانی را دریافت نمایند.

اپل چند ویژگی تازه را همراه با این بروزرسانی به دستگاه های خود اضافه خواهد کرد که یکی از این موارد جدید، معرفی Apple File System است. این ویژگی تازه به منظور بهینه سازی حافظه های فلش و SSD طراحی شده و به عنوان مثال مجهز به یک رمزنگار قدرتمند است.

اپل در نظر دارد تا همزمان با عرضه iOS 10.3، اپ استور را کمی تغییر دهد و از این پس توسعه دهنگان قادر خواهند بود تا برای اولین بار به شکل مستقیم به نظرات کاربران پاسخ بدهند. همچنین کاربرها قادر می شوند تا به نظرات ثبت شده، برچسب مفید و یا غیر مفید بودن بزنند تا نظرات مفید تر به کاربران بیشتری نشان داده شود.

این شرکت می خواهد محدودیتی را هم برای تعداد دفعاتی که توسعه دهنگان می توانند درخواست نقد و امتیاز دهی کنند قرار بدهد. از این طریق دیگر لازم نیست کاربران بیشتر از یکبار برای اپی که دریافت کرده اند نظر بدهند. همینطور گزینه ای به تنظیمات افزوده خواهد شد که به کاربر اجازه می دهد تمامی درخواست های توسعه دهنگان برای ثبت نظر را از کار بیاندازند.

 

Feature3

 

یکی دیگر از مهم ترین و ویژگی هایی که به تنظیمات نسخه آزمایشی سوم از iOS 10.3 افزوده شده، ویژگی App Compatibility است. در این قسمت لیستی از اپ های نصب شده در دستگاه به کاربر نشان داده می شود که احتمال می رود در نسخه های بعدی آی او اس کار کرده و یا اصلاً کار نکنند. با انتخاب هر کدام از اپ های لیست شده در این قسمت، وارد صفحه آن در اپ استور می شوید تا از آخرین باری که به روزرسانی شده اطلاع کسب نمایید. پیش از این در مورد پیغام هشداری که این اواخر هنگام اجرای برخی از اپ ها نشان داده می شود صحبت کردیم و اینکه ممکن است در نسخه های بعدی به کلی پشتیبانی نشوند.

علاوه بر عرضه iOS 10.3 بتا ۳، نسخه های آزمایشی دیگر سیستم عامل های این شرکت از جمله tvOS 10.2 و watchOS 3.2 هم در اختیار توسعه دهنگان اپلی قرار داد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن