اخبار اپل

تصاویر رندر شده جدید از طراحی جلویی و حاشیه های بسیار باریک نمایشگر آیفون ۸ می گویند

بعد از انتشار تصویری که توسط وب سایت Weibo منتشر شده بود و به طراحی یک نمونه آیفون ۸ اشاره داشت، حالا دو تصویر رندر شده دیگر با جزییات بالاتر منتشر شده که شباهت زیادی به نمونه پر حاشیه یکی دو روز اخیر دارد.

دو تصویر اخیر توسط یک کاربر توییتر به نام KK منتشر شده و با وجود که اینکه صحت آن مشخص نیست اما او سابقه خوبی در نشر اخبار اپلی پیش از وقوع آنها داشته است. در این عکس ابعاد آیفون ۸ به طور مشخص ذکر شده و ابعاد ۱۳۷٫۵۴ در ۶۷٫۵۴ میلی متر در کنار آن نوشته شده. ابعادی که در این عکس ذکر شده شباهت بسیاری به آیفون ۷ دارند. ضخامت آیفون ۸ در تصویر نشان داده نشده است.

 

آیفون 8

 

خطی که بر روی نمایشگر آیفون ۸ کشیده شده ابعاد ۵٫۷۶۸ اینچی را نشان می دهد و تقریباً تمامی قسمت هایی جلویی بدنه را پوشش داده است. با این حال یک حاشیه فوق العاده باریک ۴ میلی متری هنوز در میان نمایشگر تا لبه بدنه وجود دارد. همانطور که در مطلب قبلی هم ذکر شده بود، لبه های شیشه نمایشگر آیفون ۸ از نوع خمیده ۲٫۵D انتخاب خواهد شد و این ۴ میلی متر را به خود اختصاص می دهد.

همینطور چیزی شبیه به خروجی صدا در قسمت بالایی بدنه آیفون ۸ نشان داده شده و کمی پایین تر از آن، کلی حسگر و دوربین جلویی کشیده شده است. این همه حسگر و دوربین قطعاً اجزای مختلفی مثل دوربین سلفی، شیار میکروفون، حسگر تشخیص میزان نور، حسگر نزدیکی و احتمالاً یک حسگر سه بعدی را شامل می شوند.

نکته عجیب در این مطلب تفاوت دو تصویر رندر شده است اینکه شیار خروجی صدای مکالمه وجود دارد، اما نشانی از حضور دوربین و حسگرهای نشان داده شده در دو مدلی که تصویر نمایشگر رنگی نشان داده شده نیست و کاملاً در داخل نمایشگر محو هستند.

 

آیفون 8

 

موضوع مهم دیگر حسگر اسکن اثر انگشت یا همان تاچ آیدی است که با این حساب دیگر جایی در این نمایشگر برای آن وجود نخواهد داشت. شایعه شده بود که اپل در تلاش است این ویژگی را با خود نمایشگر یکپارچه سازی کند اما گویا هنوز از پس آن بر نیامده است. در این صورت تنها جایی که برای آن پیدا خواهد کرد در قسمت پشتی آیفون ۸ است.

نکته آخر و قابل برداشت از این تصاویر، دوربین اصلی آنها است و به نظر می رسد که اینبار جای فلاش تغییر کرده و به مابین دو عدسی منتقل شده است. هر چه دو عدسی دوربین این محصول از همدیگر فاصله بیشتری داشته باشند، احتمال مجهز بودنشان به فناوری تصویر برداری به صورت واقعیت مجازی و یا سه بعدی نیز بیشتر خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن