بلاگ

هفته های دشوار اپل برای حل مشکل شارژ بی سیم و افزودن حسگر سه بعدی به آیفون ۸

اپل چند هفته بیشتر تا ماه موعود یعنی سپتامبر (اواخر خرداد) و زمانی که آیفون جدید باید معرفی بشود فرصت ندارد و گویا کارکنان این غول بزرگ در تب و تاب هستند تا مشکلاتی که ممکن است گریبانگیر آیفون ۸ بشوند و حتی زمان عرضه آن را به تاخیر بیندازد را هر چه سریع تر برطرف کنند.

به گزارش وب سایت Fast Company و به نقل از یک منبع آگاه و نزدیک به اپل، گویا وحشت فضای کاری افراد این شرکت بزرگ را در برگرفته و در صورت حل نشدن مشکلات موجود، ممکن است آیفون ۸ برخی از ویژگی های احتمالی و جذاب خودش را در زمان عرضه از دست بدهد.

یکی از ویژگی هایی که اپل را حسابی به دردسر انداخته شارژ بی سیم است. قرار بود آیفون به قابلیت شارژ بی سیم القایی مجهز بشود و حتی شارژر آن به صورت جداگانه و خارج از جعبه دستگاه به فروش برسد. اما احتمالاً قابلیت شارژ بی سیم به صورت سخت افزاری در آیفون ۸ قرار داده می شود و امکان استفاده از آن تا عرضه iOS 11.1 ممکن نخواهد بود. مشکلات نرم افزاری فعلی دلیل اصلی این تاخیر اعلام شده است.

 

آیفون 8

 

مشکل بزرگ دیگری که اپل در حال دست و پنجه نرم کردن با آن است، افزودن یک حسگر سه بعدی به دوربین جلویی است. این حسگر قرار بود قابلیت تشخیص چهره را فراهم کند و به کلی جایگزین تاچ آیدی و استفاده از اثر انگشت برای تشخیص هویت کاربر بشود. مشکلات نرم افزاری مرتبط با این حسگر کم نیست و احتمال دارد فعال شدن آن به هنگام عرضه نسخه های آینده iOS 11 موکول شود.

حذف و یا افزودن تاچ آیدی به آیفون ۸ هم هنوز نا معلوم است. اپل فقط چند هفته فرصت دارد تا مشکل قرار دادن تاچ آیدی در زیر نمایشگر را حل کند، وگرنه مجبور می شود تا از پس چالش افزودن حسگر سه بعدی به دوربین جلویی بر بیاید.

 

آیفون 8

 

اپل اولین شرکتی نیست که هنوز نتوانسته چالش یکپارچه کردن حسگر تشخیص اثر انگشت با نمایشگر را در محصول پرچمدارش حل کند. سامسونگ هم شرکتی بود که لااقل یک سال گذشته را به شدت در گیر این مشکل بود. این گوشی ساز کره ای دست آخر نتوانست در مورد گلکسی اس ۸ به این هدف برسد و در نهایت حسگر اثر انگشت خود را در بدترین قسمت قاب پشتی برادران اس ۸ گنجاند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن