اخبار اپل

فروش آیفون های اپل از مرز ۱٫۲ میلیارد دستگاه عبور کرد

اپل روز سه شنبه طبق روال هر سال خود گزارش درآمدهای سه ماهه مالی گذشته اش را طی مراسمی اعلام کرد. این گزارش حاوی اطلاعات سه ماهه سوم سال مالی این شرکت بود و عملکرد بخش فروش آن در بازه زمانی ماه های مه الی ژوئیه را نشان داد.

این شرکت بزرگ اعلام کرد که در این مدت توانسته ۴۵٫۴ میلیارد دلار درآمد کسب کند (۷٫۸ میلیارد دلار آن سود خالص است) که بخش اعظمی از این موفقیت را مدیون فروش ۴۱ میلیون دستگاه آیفون بوده است. با این حساب آیفون از ابتدای شروع به کار خود تا به امروز نزدیک به ۱٫۲ میلیارد بار توسط کاربران خریداری و استفاده شده.

خلاصه جزئییات فروش تمامی محصولات فناوری این شرکت به شرح زیر است:

  • درآمد کلی برابر است با ۴۵٫۴ میلیارد دلار در مقایسه با درآمد ۴۲٫۴ میلیارد دلار در سه ماهه مالی قبلی امسال که برابر با ۷ درصد رشد است

  • فروش ۴۱ میلیون دستگاه آیفون که در مقایسه با فروش ۴۰٫۴ میلیون در سه ماهه مالی قبلی امسال برابر با ۲ درصد رشد است

  • فروش ۱۱٫۴ میلیون دستگاه آیپد که در مقایسه با فروش در بازه زمانی مشابه سال گذشته برابر با ۱۵ درصد رشد است

  • فروش ۴٫۳ میلیون دستگاه رایانه مک که در مقایسه با فروش در بازه زمانی مشابه سال گذشته برابر با ۱ درصد رشد است

 

آیفون

درصد سهم فروش آیفون، آیپد، مک و خدمات مربوطه و همینطور دیگر محصولات نرم افزاری و سخت افزاری اپل در مقایسه با یکدیگر

 

در ادامه در مورد آیفون های این شرکت باید گفت که سال گذشته توانست به رکورد مجموع فروش ۱ میلیون دستگاه برسد و این یعنی در مدت یک سال حدوداً ۲۰۰ میلیون دستگاه دیگر از این محصول به فروش رسیده است.

تیم کوک فروش نسل سال گذشته آیفون های شرکتش یعنی آیفون های ۷ و آیفون های ۷ پلاس را عامل مهم در پیشرفت درآمدزایی این محصول می داند. در این میان فروش آیفون ۷ و همینطور جهش فروش آیفون ۷ پلاس نیز یکی دیگر از نکات مهم و قابل برداشت از آمارهای منتشر شده توسط این کمپانی بزرگ هستند.

آیفون از زمان تولد در سال ۲۰۰۷ تا به امروز هر سال شاهد پیشرفت فناوری و البته رشد بالا در فروش بوده و حالا همه منتظر عرضه نسل بعدی این محصول تا ماه آینده هستند.

 

آیفون 7

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن