اخبار اپل

قابلیت تشخیص اشیا، یادگیری هوشمند و تطبیق آنی با صحنه از ویژگی های دوربین آیفون ۸ هستند!

سیستم عامل آی او اس از همان ابتدا به لطف توانایی های هوش مصنوعی خود می توانست با کمک اپ Photos هر موضوعیتی را در تصویر تشخیص بدهد. این ویژگی که این اواخر بیشتر در مورد آن بحث شده قادر است اقلام مختلف مثل تصویر صحنه ای از دریا و یا حتی نوع میوه ها را با دقت بسیار بالایی شناسایی کند.

حالا به نظر می رسد که قابلیت یادگیری ماشینی قرار است به صورت آنی در دوربین آیفون ۸ مورد استفاده قرار بگیرد. توسعه دهنده ای به نام گایلهرمی رمبو از بررسی کدهای نسخه آزمایشی فرمور هوم پاد به سرنخ هایی در مورد توانایی های جدید دوربین آیفون ۸ دست یافته و گویا ویژگی جدیدی به نام SmartCam دقیقاً همین نقش را برای هر چه هوشمندتر شدن دوربین این محصول ایفا می کند.

 

آیفون 7 پلاس

 

نه تنها اپل بلکه تمامی شرکت های تولید کننده دوربین های هوشمند از همان ابتدا از هوش مصنوعی مشابهی برای فراهم کردن قابلیت هایی مثل تشخیص چهره استفاده می کرده اند، اما به نظر می رسد که این بحث در مورد دوربین آیفون ۸ بسیاری پیچیده تر از قبل خواهد بود.

این توسعه دهنده متوجه شده که چندین گونه صحنه مختلف در کدهای این بلندگو تعریف شده که شامل تصویر برداری در شرایط مختلف به نام های baby، pet، sky، snow، sport، sunset، و همینطور firework و foliage می شوند. این اسامی در حال حاضر در داخل اپ Photos وجود دارند و در اصل عکس های گرفته شده را براساس موضوعیت و صحنه ای که به نمایش می گذارند دسته بندی می کنند. افزوده شدن این کدهای تازه احتمال هوشمدتر شدن و تشخیص آنی چنین مناظری را به دوربین آیفون ۸ قوی تر کرده است.

همچنین ویژگی دیگری نیز به نام FreezMotion بدست این توسعه دهنده اکتشاف شده است که ممکن است برای تشخیص پیش از موعد صحنه ها و به ویژه برای تصویر برداری از فعالیت های ورزشی مفید واقع بشود.

 

آیفون 8

 

با توجه به اینکه اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اش چیزی در مورد SmartCam اعلام نکرد، ممکن است به هدف مرموز نگهداشتن آن، چنین ویژگی را در مراسم رونمایی آیفون ۸ و آیفون های ۷ اس معرفی کند.

انتظار می رود آیفون ۸ به دوربین دوگانه که هر دو عدسی آن به صورت عمودی کنار هم قرار گرفته اند مجهز باشد و از این طریق ضمن توانایی تصویر برداری به صورت پرتره، از فناوری واقعیت افزوده نیز پیشتیبانی کند. دوربین آیفون ۷ پلاس یکی از برجسته ترین محصولات اپل است و محبوبیت آن به اندازه ای است حتی اوایل هفته جاری یکی از مدیران اسبق اندروید به نام ویک گودوترا اظهار کرد که دوربین این محصول سال ها از محصولات رقبایش جلوتر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن