اخبار اپل

امکان غیر فعال کردن ویژگی تشخیص چهره در آیفون ۸ وجود خواهد داشت

گفته می شود حسگر سه بعدی آیفون ۸ قادر است تا چهره کاربر خود را حتی در فضایی که کاملاً تاریک است تشخیص بدهد. این ویژگی به قدری کاربردی است که این کار را در جهات مختلف و با هر گونه زاویه ای که صورت شخص با این حسگر داشته باشد انجام می دهد.

چنین ویژگی ای بیشتر از همیشه در زمان هایی مفید خواهد بود که آیفون بر روی سطحی مثل میز قرار دارد و کاربر فقط با نگاه کردن به نمایشگر می تواند صفحه آن را روشن کرده، از حالت قفل خارج کند و حتی اعلانیه ها را به حالت خاموش تغییر بدهد.

همه اینها خوب خواهد بود اما در صورتی کاربری تمایل نداشته باشد تا در هر شرایط با نگاه کردن به آیفون آن را از حالت قفل خارج کند آیا امکانی وجود دارد که بتوان این ویژگی را غیر فعال کرد؟

 

Feature2

 

پاسخ این سوال در رشته کدهای نسخه آزمایشی iOS 11 پیدا شده و جلوی هر دو مورد خط کد مربوط به این ویژگی، امکان تغییر به انتخاب کاربر وجود دارد و می توان در صورت تمایل اقدام به فعال و یا غیر فعال سازی آن کرد. این ویژگی توسط یکی از توسعه دهندگان اپلی به نام Daniel Niyazov کشف و توییت شده تا خیال این دسته از کاربرها راحت بشود.

این توسعه دهنده کمی قبل تر هم در مورد اینکه امکان تغییر این شرایط وجود دارد هم اظهار نظر کرد و از اینکه اپل به فکر چنین کاربرانی هم هست خبر داده بود. در مجموع فراهم کردن شرایط غیر فعال کردن از سوی اپل اصلاً جای تعجب ندارد.

 

Feature4

 

آیفون ۸ قرار است به حسگرهای بیومتریک پیشرفته ای مجهز باشد که به خوبی جای خالی تاچ آیدی را پر کنند. گفته می شود که فعال شدن نمایشگر آیفون به هنگام نگاه کردن کاربر در ابتدا فقط مختص خود iOS است و توسعه دهندگان اپ های جانبی فعلاً قادر نخواهند بود تا از آن در اپ های خود استفاده کنند.

این واقعیت در مورد تاچ آیدی هم وجود داشت و در آن ابتدا، بهره برده از آن فقط به خود iOS محدود بود و مدتی زمان برد تا برنامه های جانبی اجازه استفاده از این حسگر تشخیص اثر انگشت را پیدا کردند. ممکن است چنین اتفاقی در مورد حسگر تشخیص صورت آیفون ۸ همزمان با عرضه iOS 12 ممکن بشود.

 

Feature3

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن