آموزش رفع مشکل گیر کردن فرآیند نصب یک اپ بر روی …Waiting

بسیاری از کاربرهای ایرانی به هنگام نصب اپ مورد نظر خود با مشکلاتی نظیر باقی ماندن در حالت Waiting… روبه رو می شوند. برای حل این مشکل می توانید روش های زیر را امتحان کنید.

بررسی سیستم های اپل

این امکان وجود دارد که خود سرویس های ابری اپل با مشکل روبه رو شده باشند. وب سایت اپل در قسمت System Status ، وضعیت فعال بودن سرویس های خود را اعلام می کند. اگر چه این اتفاق خیلی به ندرت رخ می دهد.

خاموش روشن کردن

ساده ترین راه برای حل بیشتر مشکلات دستگاه هایمان، یک خاموش و روشن کردن ساده است. وضعیت اپ در حال دانلود شدن شما بعد از یک ریستارت شدن از حالت Waiting به Loading تغییر خواهد کرد.

دوباره دانلود کنید

اگر ریستارت کردن مشکل شما را حل نکرد می توانید دوباره به دنبال اپ مد نظر خود در اپ استور بگردید و آن را یکبار دیگر از ابتدا دانلود کنید.

اتصال وای فای مشکل ساز!

مودم ها هم می توانند روند دانلود کردن اپ ها را با مشکل رو به رو کنند. بد نیست که یکبار مودم وای فای خود را برای کسب اطمینان خاموش و روشن کنید.

ساین اوت کردن از اپ استور

این ترفند گاهی جواب می دهد. کافیست از قسمت تنظیمات دستگاه وارد iTunes & App store شده و Sign out را انتخاب نمایید. دوباره Sign in کنید و بررسی کنید که مشکل برطرف شده باشد.

ریست کردن تنظیمات

اگر هیچ کدام از راهکارهای قبلی حلال مشکل شما نبود می توانید تنظیمات آیفون، آیپد یا آیپاد خود را ریست کنید. به General > Reset > Reset All Setting بروید. هیچ کدام از اطلاعات حیاتی دستگاه شما با این کار از بین نمی رود. فقط رمزهای وای فای را جایی بنویسید تا دوباره وارد کنید.

 

app-stuck-at-waiting-4

 

اپ نیمه کاره را پاک کنید

برای اینکار در قسمت تنظیمات به Setting > Usage  بروید و در Manage Storage اپ مورد نظر را Delete کنید. برای اتمام این کار یکبار دستگاه خود را هارد ریست کنید. برای هارد ریست کردن همزمان دکمه پاور و هوم را نگه دارید تا دستگاه خاموش شده و لوگوی اپل نمایان شود.

 

app-stuck-at-waiting-1

 

ریست کردن کلی دیوایس

اگر دفعات برخورد کردن با پیغام Waiting بیشتر از قبل شده و مانع از دریافت اپ می شود، وقت آن رسیده که دستگاهتان را یکبار ریست کنید. قبل از اینکار حتماً به کمک آیکلاد یا آیتونز از اطلاعاتتان نسخه پشتیبانی بگیرید. برای ریست کردن کلی به General > Reset > Reset all content and setting بروید.

 

app-stuck-at-waiting-3

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن