آیفون ۱۰ آر به عنوان بهترین گوشی هوشمند با دوربین تک لنزی انتخاب شد

وب سایت تخصصی DxOMark یکی از معتبرترین مراجع بررسی و سنجش توانایی دوربین های امروزی به تازگی آیفون ۱۰ آر را به عنوان گوشی هوشمند شماره یک از لحاظ توانایی عکاسی به واسط دوربین تک لنزی اش معرفی کرده است. این وب سایت نتایج نهایی این آزمایش را براساس بررسی های انجام شده بر روی بیش از ۱۵۰۰ نمونه عکس و همچنین بیش از ۲ ساعت فیلم برداری با دوربین این محصول اعلام کرده است.

آیفون ۱۰ آر با کسب این امتیاز توانست به لطف ارزان تر بودن از گوگل پیکسل ۲ آن را شکست بدهد و به گفته این وب سایت، از لحاظ عملکرد می تواند تصاویری بسیار شبیه به آیفون ۱۰ اس مکس که دوربین دوگانه دارد را به ثبت برساند. در حقیقت آیفون ۱۰ آر تنها در بخش عکاسی هایی که در آنها از زوم استفاده می شود و همینطور گرفتن عکس های بوکه یا همان پرتره، در قیاس با مدل گرانقیمت تر امسال کم میاورد. آیفون ۱۰ آر با وجود تک لنزی بودن، به واسطه الگوریتم های پیچیده نرم افزاری می تواند عکس های بوکه مانند را به ثبت برساند.

وب سایت DxOMark عملکرد ایفون ۱۰ آر در عکاسی پرتره هنگامی که نور کافی نباشد را بسیار مناسب توصیف کرده و حتی تشخیص چهره ها در این شرایط برای آیفون ۱۰ آر از آیفون ۱۰ اس کمی بهتر به نظر می رسد. اما توانایی تشخیص عمق تصاویر به واسط نداشتن لنز دوم همچنان از نقطه ضعف های آن محسوب می شوند.

 

امتیاز DxOMark آیفون ۱۰ آر

 

در مجموع امتیاز DxOMark آیفون ۱۰ آر برای عکاسی عدد ۱۰۳ و برای فیلم برداری عدد ۹۶ عنوان شده. برای مقایسه می توان امتیاز آیفون ۱۰ اس که به ترتیب ۱۱۰ و ۹۶ است را مد نظر داشت و اینکه مشخص است توانایی فیلم برداری هر دو یکی خواهد بود.

 

 

امتیاز DxOMark برترین گوشی های دو لنزی در مقابل آیفون ۱۰ آر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن