آیفون ۱۰ آر ۷۵۰ دلاری، ۲۵ درصد سریع تر از گلکسی نوت ۹ هزار دلاری

با گذشت یک هفته از شروع فروش آیفون میان رده ای ۱۰ آر، شنیده ها حاکی از آن است که این محصول از لحاظ قدرت و کیفیت چندان که انتظار می رفت با مدل هایی که پرچمدار هستند تفاوتی ندارد. اگرچه آیفون ۱۰ آر به اندازه آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس هیجان آور نیست، اما ۲۵۰ دلار ارزان تر بودن آن و همچنین قابلیت های بالایی آن که دست کمی از مدل های هزاری دلاری اپل ندارد به تنهایی می تواند عامل موثری در بالا رفتن فروشش باشد.

 

مقایسه قدرت پردازش تک هسته ای با سایر آیفون های اپل در اپ گیک بنچ

 

با وجود ۷۴۹ دلاری بودن قیمت آیفون ۱۰ آر همچنان از تراشه A12 بایونیک که با آیفون XS مشابه است بهره می برد. این انتظار وجود داشت که استفاده از یک تراشه قدرتمند و ترکیب آن با نمایشگری که از لحاظ وضوح تصویری در حد اندازه آیفون ۴ اس است، نتایج جالبی را در رقابت بنچمارک ها مابین دیگر محصولات نام آشنای اندرویدی رقم بزند.

برای درک بهتر قدرت پردازدش آیفون ۱۰ آر از مقایسه عملکرد آن در اپ گیک بنچ استفاده شد است. گلکسی نوت ۹ تازه ترین پرچمدار سامسونگ که ۹۹۹ دلار قیمت داشته و حدود ۲۵۰ دلار از XR گران تر است، امتیاز ۳۳۷۱ و ۸۶۶۱ را به ترتیب در پردازش تک هسته ای و چند هسته ای به ثبت رسانده است. بد نیست به امتیاز گلکسی اس ۹ که از لحاظ قد و قامت برای آیفون XR رقیب منطقی تری است نیز اشاره کنیم. این گوشی هوشمند نیز به ترتیب امتیازهای ۳۲۷۳ و ۸۵۱۸ را در گیک بنچ کسب کرده است.

 

امتیاز آیفون XR در گیک بنچ

 

با این حال آیفون XR هر دو محصول بالا را با اختلاف زیاد پشت سر گذاشته است. امتیاز پردازش تک هسته ای این آیفون ۴۷۹۵ و ۱۰۹۸۰ نیز امتیاز پردازش چند هسته ای آن است. اگرچه امتیاز بیشتر در اپ گیک بنچ معیار حتمی در برتر بودن عملکرد یک گوشی هوشمند در دنیای واقعی و استفاده روزمره نیست، با این حال اختلاف تصور شرکت اپل از یک پردازنده پر قدرت با دیگر گوشی سازهای اندرویدی را به خوبی نشان می دهد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن