احتمالاً دوربین پشتی آیفون ها هم از سال بعد به فناوری حسگر سه بعدی مجهز می شوند

براساس گزارش تازه بلومبرگ اپل مشغول توسعه حسگر تازه ای است که به فناوری حس عمق به صورت سه بعدی مجهز است. این فناوری جدید که قرار است از سال ۲۰۱۹ در آیفون های این شرکت به کار گرفته شود، گویا با فناوری حسگر سه بعدی آیفون ایکس متفاوت است و به معنای دیگر می تواند آیفون را یک قدم دیگر به محصولی پیشرو در ارائه فناوری واقعیت افزوده جلو ببرد.

در این گزارش مطرح شده که:

اپل در حال ارزیابی فناوری متفاوت تری از حسگر TrueDepth به کار رفته در دوربین جلویی آیفون ایکس است. سیستم فعلی بر مبنای تکنیک نور ساختار یافته که الگویی از ۳۰ هزار نقطه لیزری را بر روی صورت کاربر می تاباند طراحی شده. از این طریق می توان با محاسبه اعوجاج ها، یک تصویر سه بعدی دقیق را تولید کرد و به منظور تایید هویت مورد استفاده قرار داد. اما حسگر جدید که در دوربین پشتی کار گذاشته می شود، در عوض از محاسبه زمان رفت و برگشت که در اثر برخورد به سطح جسم مورد نظر بدست می آید استفاده می کند. بدین صورت می توان یک تصویر سه بعدی از محیط اطراف ساخت.

 

Feature1

 

البته فناوری TrueDepth همچنان به شکل فعلی در دوربین جلویی آیفون حضور خواهد داشت و وظیفه تشخیص جزییات چهره و تایید هویت کاربرها را ایفا می کند. اپل برای تولید چنین حسگر تازه ای با شرکت های بزرگی همچون سونی، STMicroelectronics و پاناسونیک وارد مذاکره شده و گفته می شود که فعلاً مراحل اولیه آزمایش را سپری می کند. حتی این امکان وجود دارد که چنین فناوری اصلاً به آیفون ها راه پیدا نکند.

 

Feature3

 

شرکت اپل در ابتدای تولید آیفون ایکس به شدت از لحاظ تامین حسگرهای تشخیص سه بعدی چهره دچار کمبود بود. مینگ چی کو تحلیلگر اخبار این غول کوپرتینویی ادعا کرده بود اپل با وجود کم و کاستی های موجود در تامین قطعات فعلی آیفون ایکس، بعید به نظر می رسد که فعلاً به سمت تولید حسگر جدیدتری که جایگاه آن در دوربین پشتی باشد برود. با این وجود بلومبرگ گزارش کرده تولید این حسگر جدید در عین حالی که نیاز به دقت مختصرتری در هنگام تولید دارد، اما در مجموع فناوری پیشرفته تری خواهد بود و ساخت آن به دشواری فیس آیدی نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن