اندروید P و ویژگی که از آیفون X تقلید خواهد کرد

شرکت گوگل به زودی نسخه جدید سیستم عامل خود به نام اندروید P را به صورت رسمی عرضه می کند که رفتاری شبیه به آنچه در آیفون X دیده ایم خواهد داشت.

همانطور که می دانید در حال حاضر اکثر گوشی های اندرویدی مجهز به دکمه روی نمایشگر هستند که یکی دکمه بازگشت، دیگری دکمه هوم و دکمه سوم نیز دکمه منو می باشد. ولی این روند به زودی و همزمان با عرضه اندروید P تغییر می کند چرا که با کنار رفتن دو دکمه دیگر، فقط دکمه هوم واسط کاربر و گوشی هوشمند اندرویدی می شود. در حال حاضر این نسخه به صورت آزمایشی برای گوگل پیکسل ۲ اکس ال عرضه شده و گویا به خوبی هم جواب داده است.

 

Feature1

 

در حقیقت اندروید P به منظور پر کردن جای خالی دکمه بازگشت و دکمه منو از ژست های حرکتی که آیفون X در اختیار کاربران خود قرار داده بهره می برد. بسیاری از کاربران اپلی که گوشی خود را به آیفون X ارتقا دادند، مدتی زمان نیاز داشتند تا خود را با ژست هایی که جای دکمه فیزیکی را گرفته بود تطبیق بدهند و این موضوع بعد از مدتی کاملا عادی شد. اندرویدی ها هم همین مراحل را طی خواهند کرد.

 

 

البته این نکته را نباید فراموش کرد که شرکت گوگل تجربه کاربری تعیین شده خود را به اندازه ای که اپل به مشتریان اجبار می کند تحمیل نخواهد کرد. این یعنی گوشی سازهای بزرگی مثل سامسونگ و ال جی احتمالا دست کاربران خود را برای در اختیار داشتن یک یا سه دکمه بازتر خواهند گذاشت. همچنین بروزرسانی های اندروید برای رسیدن به گوشی های قدیمی تر سرعت کند تری داشته و معمولا زمان بیشتری را نیاز دارند تا به تمامی کاربرها رسیده و یا حتی ممکن است به خیلی از گوشی های سالخورده تر اصلا نرسند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن