باگ جدیدی که امروز باعث کرش کردن آیفون و آیپد در iOS 11.1.2 شد

بر اساس گزارش تعدادی از کاربران آیفون و آیپدهایی که امروز متوجه بروز مشکلی عجیب شده اند، به نظر می رسد که باگ تازه ای گریبانگیر آن طیف از دستگاه ها شده که از iOS 11.1.1 و iOS 11.1.2 استفاده می کنند.

ماجرا از این قرار است که رسیدن این دستگاه ها به تاریخی مشخص باعث ارسال یک نوتیفیکیشن محلی می شود که راس ساعت ۱۲:۱۵ روز دوم دسامبر اعلام شده است. این اعلانیه باعث سرریز شدن اسپرینگ برد شده و در نتیجه منجر به ریست شدن آیفون و آیپدهای آسیب دیده خواهد شد. تعدادی از کاربران هم مدعی شده اند که دستگاهشان ریست نشده و به کلی کرش کرد و در این وضعیت باقی می ماند.

این مشکل گریبانگیر اپ هایی شده که از API نوتیفیکیشن های محلی اپلی بهره می برند. نوتیفیکیشن محلی اعلانیه هایی است که نه توسط سرورهای خارجی، بلکه از طرف اپ هایی که بر روی خود آیفون یا آیپد نصب شده اند به اطلاع کاربر رسانده می شوند. مثل اپ هایی که به کاربر یادآورد می کنند در طول روز چه رژیم غذایی را باید رعایت کند.

 

Feature1

 

اپل فعلاً رسما پاسخی به این مشکل نداده اما تعدادی از کاربران به صورت خودجوش چندین راهکار را برای فرار از این باگ جدید پیشنهاد داده اند. اولین روش این است که از طریق مراجعه به تنظیمات و قسمت Notifications ، اعلانیه اپ هایی که تحت تاثیر این باگ قرار گرفته اند را غیر فعال کنند. راه حل جایگزین دیگر این است که کاربران تاریخ دستگاه خود را به صورت دستی به ۱ دسامبر ریست کنند. برای اینکار کافیست با مراجعه به قسمت General > Date & Time و Set Automatically را غیر فعال کرده و سپس تاریخ را بر روی ۱ دسامبر و یا دیگر روزهای قبل تر قرار بدهند. البته به کاربران هشدار داده می شود که راه حل دوم، یادآورهای تاریخ دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد.

خبر خوشحال کننده اینکه کاربرانی که از iOS 11.2 استفاده می کنند گزارشی را در مورد وجود چنین باگی اعلام نکرده اند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن