برتری عملکرد باتری آیفون ۸ ، آیفون ۸ پلاس و آیفون X در رقابت با گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس

بر روی کاغذ همیشه گوشی های اندرویدی هستند که به لطف ظرفیت بیشتر باتری، می بایست دوام بیشتری نسبت به محصولات شرکت اپل داشته باشند، اما این برتری گاهی اوقات نتیجه عکس دارد.

به عنوان مثال ظرفیت باتری آیفون ۱۰ رقم ۲۷۱۶ ، باتری گلکسی اس ۹ رقم ۳۰۰۰ و ظرفیت باتری آیفون ۹ اس ۳۵۰۰ میلی آمپر است. از لحاظ تئوری آیفون X در رقابت با دو پرچمدار امسال سامسونگ شانس چندانی ندارد اما برگ برنده این گوشی گران قیمت، پردازنده دست ساز شرکت اپل و بهینه سازی هایی است که مهندسان این شرکت برای ارائه بهترین دوام باتری بر روی آن پیاده سازی کرده اند.

وب سایت PhoneArena به تازگی میزان دوام باتری چندین مورد از پرچمداران حال حاضر بازار گوشی های هوشمند را به زیر ذره بین برده و در کمال تعجب مشخص شد که محصولات شرکت اپل پیروز رقابت با دشمن کره ای این غول کوپرتینویی هستند.

 

Feature1

مقایسه دوام باتری (زمان بیشتر بهتر است)

 

در این بررسی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس به ترتیب ۷ ساعت ۲۳ و ۸ ساعت ۵ دقیقه دوام آوردند، در حالیکه آیفون X توانست ۸ ساعت و ۴۱ دقیقه روشن بماند. آیفون ۸ با ظرفیت باتری ناچیز ۱۸۲۱ در قیاس با گلکسی اس ۹، مدت زمان ۸ ساعت و ۳۷ دقیقه دوام آورد تا سامسونگی های +۳۰۰۰ میلی آمپری را حسابی زخمی کند. در این میان آیفون ۸ پلاس هم با دوام ۱۰ ساعت ۳۵ دقیقه ای تمامی سامسونگ ها را پشت سر گذاشت.

البته PhoneArena سرعت شارژ شدن این محصولات را هم آزمایش کرد و در این رقابت اوضاع سامسونگی ها بهتر بود. باتری گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس برای رسیدن از ۰ تا ۱۰۰ درصد چیزی در حدود ۱۰۵ تا ۱۰۷ دقیقه زمان نیاز دارد. در قیاس با آنها آیفون X عملکرد چندان خوبی نداشت و ۱۸۹ دقیقه زمان برد تا با شارژر داخل جعبه ای اپل شارژ شود. آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس هم به ترتیب زمان های ۱۴۸ و ۱۷۸ دقیقه ای را به ثبت رساندند.

 

Feature2

مقایسه مدت زمان لازم برای شارژ کامل (زمان کوتاه تر بهتر است)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن