ترفندهایی برای افزایش امنیت حساب آی‌کلاد

بعد از خبر انتشار عکس های خصوصی برخی افراد مشهور در اینترنت خیلی ها احتمال وجود حفره امنیتی در نرم افزار iCloud را مقصر در ایجاد این مشکل می دانند حالا تکلیف سایر کاربرانی که عکس های خود را به این صورت ذخیره کرده اند و نگران بروز چنین مشکلاتی هستند چیست؟شاید دستگاه شما از خیلی زمان قبل این گزینه را فعال داشته باشد و به صورت نا محصوص عکس های خصوصی شما را توسط Photo Stream به سرور های آیکلاد بفرستد . اما اتفاقات این چند روز ثابت کرد که هکر ها بدون اینکه لازم باشد به گوشی شما دسترسی داشته باشند ، پسورد شما را بدست آورده و به تمام اطلاعات ذخیره شده شما وارد می شوند.حال که خود اپل هم هیچ اظهار نظری در مورد این مسئله نکرده می توانید با چند راه کار از عکس های خود محافظت کنید.
آیا Photo Stream عکس های شما را آپلود کرده است؟
اگر این گزینه در گوشی شما فعال باشد ، در برنامه عکس برداری گوشی خود علاوه بر قسمت Camera Roll که عکس های گرفته شده ذخیره شده اند ، آلبومی به نام My Photo Stream هم وجود دارد، این ها همان عکس هایی هستند که بر روی سرور های اپل ذخیره شده اند ، این برنامه به طور معمول هر ۳۰ روز عکس های شما را به سرور های اپل انتقال می دهد تا از طریق سایر ابزار های اپلی خود هم بتوانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید ولی در عین حال مستعد هک شدن خواهند بود پس برای غیر فعال کردن این ویژگی به منوی تنظیمات رفته و گزینه ICloud را انتخاب کرده ، سپس وارد Photos شوید (در IOS 6 این گزینه Photo Stream نام دارد) سپس به صورت دستی Photo Stream را غیر فعال کنید . البته بهتر است از هر اطلاعات مهم آپلود شده در جای دیگری برای خود بکاپ بگیرید.
فراموش نکنید که این گزینه را برروی تمامی ابزار های اپلی خود غیر فعال کنید.
اما اگر اطلاعات خاصی که شما را نگران کند آپلود نشده می توانید تنها با انتخاب Edit در گالری فوتو استریم عکس های مورد نظر را پاک کنید.برای احتیاط بیشتر عکس های خصوصی را از قسمتCamera Roll هم پاک کنید.
پسورد ICloud شما چقدر قابل اطمینان است؟
از آنجایی که هکر ها تونستند پسورد برخی از کاربرها را حدس بزنند پس بهتره از پسورد قوی تری استفاده کنید.برای تغییر پسورد به My AppleID رفته و گزینه Manage your Apple ID رو انتخاب کنید سپس در Password and Security ، Change Password را زده و رمز جدیدی وارد کنید.یادتان باشد هیچگاه از یک پسورد برای چند اکانت خود استفاده نکنید چرا که قفل درهای خانه همه با یک کلید باز نمی شوند.
راه مفید دیگر فعال کردن گزینه ارسال تصدیق به دستگاه شماست . در حقیقت با این کار شما دو سیستم رمزگذاری را فعال می کنید.با این کار هر بار که قرار باشد ورودی به اکانت آیکلاد شما صورت گیرد اپل یک کد تصدیق به گوشی صاحب اکانت می فرستد ، در این صورت تنها با همراه داشتن گوشی ورود به حساب کاربری ممکن خواهد بود.برای فعال سازی این قابلیت به My Aplle ID > “Manage your Apple ID” < “Password and Security” “Two-Step Verification سر بزنید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن