تعمیر دوربین اصلی آیفون X می تواند مشکلات فیس آیدی را برطرف کند

شرکت اپل با انتشار یک سند که آن را فقط در اختیار خرده فروشی ها و سرویس دهندگان معتبر و تایید شده محصولاتش قرار داده، از آنها خواسته تا برای رفع مشکلات مرتبط با فیس آیدی حتما دوربین پشتی دستگاه را بررسی کنند.

اپل در این سند توضیح داده که در صورت مشاهده آیفونی که نمی تواند چهره کاربر خود را تشخیص دهد، تعمیر کننده می بایست حتما از کارکرد درست دوربین اصلی آیفون X مطمئن شود. مرتبط بودن قابلیت تشخیص چهره به دوربین پشتی آیفون کمی عجیب به نظر می رسد چرا که وظیفه تشخیص هویت کاربرهای آیفون X به عهده دوربین TrueDepth واقع در شکاف جلویی نمایشگر مربوط است. با این وجود تعدادی از کاربران آیفون X اطلاع داده اند که از کار افتادن دوربین پشتی آیفون باعث درست کار نکردن فیس آیدی شده است.

 

Feature2

 

فیس آیدی به دوربین اصلی آیفون X وابسته نیست اما به نظر می رسد که هر دو توسط یک کابل به مدار منطقی گوشی متصل شده اند. یکی از کارکنان Genius Bar که وظیفه حل کردن مشکلات کاربران در فروشگاه مرکزی اپل را دارد، پیش از این به یکی از صاحبان آیفون X توضیح داده بود که فناوری فیس آیدی و دوربین تله فوتو این گوشی به همدیگر متصل است و برای همین وجود اخلال در هر کدام می تواند به از کار افتادن هر دو منجر شود.

اپل در ادامه نوشته ای که در اختیار نمایندگی های خود قرار داده به این نکته اشاره کرده که در صورت عدم رفع مشکل دستگاه هنگام بررسی سلامت دوربین اصلی، به منظور ارتقا تجربه کاربر توصیه می شود تا دستگاه او با نمونه دیگری تعویض گردد.

 

Feature1

 

از ابتدای عرضه آیفون X تعداد زیادی از کاربران در مورد از کار افتادن سیستم دوربین گوشی در اثر ضربات شدید مثل سقوط از ارتفاع هشدار داده بودند. ظریف بودن قطعات داخلی مربوط به فناوری دوربین TrueDepth می تواند یکی از دلایل این امر باشد. به نظر می رسد اپل چنین مشکلی را در مدل های جدیدتر آیفون X برطرف کرده باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن