تماشا کنید: ویدیو لو رفته از مرحله کنترل کیفیت حسگر اثر انگشت آیفون ۸

وب سایت SlashLeaks روز گذشته ویدیوی جالبی را که گفته می شود از درون تاسیسات کمپانی چینی فاکس کان لو رفته منتشر کرد و به نظر می رسد یکی از مراحل تولید آیفون ۸ را نشان می دهد. این ویدیو که از مرحله کنترل کیفیت حسگر اثر انگشت گرفته شده، کارمندی را نشان می دهد که به ترتیب آیفون ها را در داخل دستگاهی قرار می دهد و با قرار دادن انگشت خود در قسمتی نزدیک به لوگوی اپل، بررسی می کند تا هر کدام از دستگاه های این آزمایش را پشت سر بگذارند.

اولین سوالی که در مورد این ویدیو مطرح می شود میزان معتبر بودن آن است. با وجود کوتاه بودن مدت زمان این کلیپ، اما کیفیت خوب آن باعث می شود تا شک کنیم که آیا این ویدیو واقعاً خط تولید آیفون را نشان می دهد یا اینکه یکی از گوشی سازهای تقلبی چینی را در حال کپی کردن آنچه شبیه به آیفون ۸ است لو داده است. اپل قوانین امنیتی سخت گیرانه ای را برای همکاران چینی اش وضع کرده چرا که اصلاً دوست ندارد اطلاعات محصولاتش تا پیش از معرفی رسمی به دست کسی برسد.

با وجود اینکه گفته شد اپل احتمالاً تاچ آیدی را در دکمه پاور آیفون ۸ جاسازی خواهد کرد، اما یک ماه می شود که شایعه کنار گذاشته شدن حسگر اثر انگشت در آیفون ۸ همه را تا حدودی مطمئن کرده تا انتظار استفاده از آن را در گران ترین گوشی هوشمند امسال اپل نداشته باشند.

 

Feature2

 

اما این ویدیو یک بار دیگر احتمال استفاده از تاچ آیدی آن هم در پشت آیفون ۸ را زنده کرده. نکته جالب دیگری که در این ویدیو مشاهده می شود، کلمه Black Mesa است که روی کاغذی کنار دست این کارمند قرار دارد. Mesa نام رمزی است که اپل بر روی تاچ آیدی گذاشته است.

منابع بسیاری بر سر مجهز بودن آیفون ۸ به نمایشگر تمام صفحه OLED و استفاده از فناوری حسگر سه بعدی به هدف تشخیص چهره کاربر و جایگزین شدن آن به جای تاچ آیدی به توافق رسیده اند. حتی این هفته مطرح شد که آیفون ۸ قادر است در کم تر از یک ثانیه چهره صاحب خود را چه در محیط روشن و یا حتی تاریک تشخیص بدهد.

 

دانلود ویدیو

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن