خداحافظی با اپ های ۳۲ بیتی از فردا

از روز چهارشنبه این هفته همزمان با عرضه نسخه رسمی iOS 11  تمامی اپ های ۳۲ بیتی آیفون و آیپد از کار می افتند. در صورتی که گوشی یا تبلت خود را به iOS 11 بروزرسانی کرده باشید، متوجه می شوید اپ هایی که با ساختار ۶۴ بیتی همگام سازی نشده اند حتی اجرا هم نخواهند شد. این وضعیت در مورد اپ هایی که در اپ استور جستجو می شوند هم به همین صورت می شود. اپ های ۳۲ بیتی دیگر قابل یافت نخواهند بوده و حتی از تب Purchased که فهرست اپ های دریافت شده را نشان می دهند هم حذف می شوند.

 

Feature1

 

با وجود اینکه هشدار ناسازگار بودن اپ های قدیمی تر با iOS 11 از مدتی پیش به صورت خبر توسط رسانه های اپلی اطلاع رسانی شده بود، اما خود اپل چنین موضوع مهمی را به صورت جدی اعلام نکرد. به همین دلیل انتظار می رود که از فردا تعداد زیادی از کاربرانی که اقدام به دریافت این سیستم عامل جدید می کنند با موجی از اپ هایی که شاید جزو پرکاربردترین ها بوده و دیگر کار نمی کنند روبه رو می شوند.

 

Feature4

 

اپل از زمان عرضه آیفون ۵ اس که اولین گوشی هوشمند ۶۴ بیتی این شرکت بود، به صورت جدی تر به اپ هایی که با چنین ساختاری طراحی می شوند اهمیت داد. این غول بزرگ از ژوئن سال ۲۰۱۵ به توسعه دهندگان در مورد چنین روزی اگاهی داده بود و شاید بهتر باشد بگوییم که اپ های ۳۲ بیتی فعلی در مدت این دو سال به درستی بروزرسانی نشده اند.

در حال حاضر کاربرانی که از iOS 10 استفاده می کنند می توانند با مراجعه به تنظیمات و در قسمت General > About > Applications از وضعیت سازگاری اپ های نصب شده بر روی دستگاه خود مطلع شوند. موضوع قابل توجه دیگر اینکه کاربران دستگاه های قدیمی تر مثل آیفون ۵ و آیفون ۵ سی امکان دریافت iOS 11 را ندارند و طبیعتاً این تغییر مشکلی برای آنها پیش نمی آورد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن