شرکت کوالکام در تلاش برای ممنوع کردن تولید و فروش آیفون در بازار چین

درگیری های قانونی میان دو غول بزرگ فناوری که یک طرف آن اپل و طرف دیگر تراشه ساز بزرگ یعنی کوالکام است انگار فعلاً قصد فروکش کردن ندارد. کوالکام اینبار به سراغ کشور چین رفته و با طرح شکایتی تازه قصد دارد دست اپل را از بازار عظیمی که در این منطقه دارد کوتاه کند.

نبرد این دو شرکت فناوری بزرگ از ابتدای سال میلادی جاری و زمانی که FTC (کمیسیون تجارت فدرال امریکا) شرکت کوالکام را به دلیل اجبار کردن اپل به پرداخت حق امتیازهای نا متعارف برای تراشه های بیس بند در مقایسه با دیگر تولید کنندگان همتایش محکوم کرد آغاز شد. اپل هم بی کار ننشست و یک شکایت ۱ میلیارد دلاری را علیه کوالکام مطرح کرد تا به گونه ای به مقابله به مثل پرداخته باشد.

 

Feature

 

حالا شرکت کوالکام حمله جدید خودش را آغاز کرده و اینبار نه در خاک امریکا بلکه می خواهد یکی از بازارهای بزرگ آسیایی اپل را هدف قرار بدهد. این شرکت از ماه مه نیز تلاش کرده بود تا جلوی واردات آیفون به امریکا را بگیرد، اتفاقی که محال به نظر می رسید. کوالکام نشان داده که از دست اپل عصبانی است و تلاش برای ممنوع کردن آیفون به جهت راه نیافتن به خاک کشور خودش نشان از اختلاف عمیق و خونین دارد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن