قابلیت تشخیص زمین خوردن اپل واچ جان یک نفر دیگر را نجات داد

الکتروکاردیوگراف یا همان امکان گرفتن نوار قلب به عنوان یکی از مفید ترین قابلیت های سری چهارم اپل واچ، تا به این لحظه توانسته افراد زیادی را از وجود یک مشکل و یا ناهماهنگی موجود در ضربان قلبشان با خبر کند و احتمالا جان آنها را نجات بدهد. اما قابلیت تشخیص سقوط نیز یکی دیگر از امکانات این ساعت هوشمند اپل است که گویا چند روز پیش توانسته جان یک مرد نروژی را نجات بدهد.

به گزارش رسانه نروژی NRK دو روز قبل یک مرد ۶۳ ساله در دستشویی خانه اش در شرایطی که از شدت جراهات بیهوش به زمین افتاده بود توسط پرسنل اورژانس پیدا شد. براساس گزارش مربوط به این حادثه اپل واچ او به صورت خودکار پیغام هشداری را به اورژانس فرستاده است.

 

 

دختر این مرد در مورد چگونگی حادثه گفته که "در میانه های شب پدرم به دستشویی رفت اما بعد از غش کردن بر روز زمین افتاد. او در اثر این حادثه از سه ناحیه صورتش دچار شکستگی و خونریزی شد. چه اتفاقی می افتاد اگر اپل واچش را نبسته بود؟ او حتی تلفن هوشمندش را هم در داخل دستشویی به همراه نداشت و اینکه هشدار کمک به این سرعت بدست پلیس رسیده در نوع خودش شگفت انگیز است چرا که جان او را نجات داده."

اپل واچ پس از تشخیص به زمین خوردن کاربر خود با سوال پرسیدن از خوب بودن حالش مطمئن می شود. اگر بعد از ۱ دقیقه از وی پاسخی دریافت نکرد به صورت خودکار با خدمات اورژانس تماس می گیرد و موقعیت مکانی اش را به اشتراک می گذارد. به نظر می رسد که داستان این مرد نروژی هم همین بوده است.

 

 

ماه اکتبر سال میلادی قبل نیز یک کاربر سوئدی از کمک اپل واچ به او پس از اینکه از ناحیه کمر دچار سانحه شده بود خبر داد. قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ برای کاربرانی که ۶۵ سال و یا بیشتر سن دارند به صورت خودکار عمل می کند و کافیست این ویژگی را از طریق Emergency SOS در تنظیمات آیفون فعال سازی شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن