مودم های مدیاتک از سال ۲۰۱۸ آیفون های اپل را یاری می کنند!

سال ۲۰۱۷ شاهد یکی از شدیدترین درگیری های اپل و تراشه ساز سن دیگویی یعنی کوالکام بودیم. کوالکام سعی کرد تا فروش آیفون های جدید اپل را در خاک آمریکا ممنوع کند و در نهایت این اتفاق نیفتاد و فقط باعث شد اپل برای تولید محصولات سال ۲۰۱۷ خود، بیشتر از کوالکام به تراشه ساز رقیب یعنی اینتل تکیه کند. اما از آنجایی که فقط یک شرکت نمی تواند به تنهایی پاسخگوی قطعات مورد نیاز برای تولید بالای آیفون ها باشد، غول کوپرتینویی در این فکر است تا سال بعد به سراغ مودم های مدیاتک برود.

براساس گزارش تازه ای که توسط وب سایت DigiTimes منتشر شده گفته می شود اپل در حال حاضر نیمی از سفارشاتی که معمولاً به شرکت کوالکام ارسال می کرده را برای اینتل فرستاده، ولی ظرفیت بالای نیاز این شرکت باعث می شود تا به یک تامین کننده دیگر نیز احتیاج پیدا کند. شرکت مدیاتک فعلا در بازار تراشه سازانی که مودم گوشی های همراه تولید می کنند هم محصولات مقرون به صرفه تری را روانه بازار می کند و هم از بابت در اختیار داشتن فناوری روز در شرایط بسیار مساعدی به سر می برد. به همین دلیل این شرکت تایوانی یکی از انتخاب های حتمی اپل برای محصولات ۲۰۱۸ اش به شمار می رود.

 

Feature1

 

در ادامه این گزارش به این موضوع که مدیاتک هنوز نمی تواند مثل کوالکام و یا اینتل یک شریک پایدار و مداوم برای اپل باشد هم صحبت شده. برای همین این شرکت قرار است نه فقط برای مودم های LTE ، بلکه به منظور تامین چندین قطعه از جمله شارژرهای بی سیم، اسپیکرهای هوشمند و موارد دیگر با طرف آمریکایی خود همکاری کند.

پایین تر بودن کارایی و سرعت مودم های مدیاتک در مقایسه با مودم های پرقدرت کوالکام از دیگر نکاتی است که اپل از آن آگاه است. البته این تفاوت میان مودم های اینتل و کوالکام هم وجود دارد و سرعت اتصال LTE آیفون های ۷، آیفون های ۸ و آیفون ۱۰ که از مودم اینتل بهره می برند، با اختلاف جزئی از مدل های کوالکامی پایین تر است. در حقیقت بسیار از گوشی سازان اندرویدی هم از استفاده از مودم های مدیاتک خودداری می کنند ولی باید دید که اپل در سال آینده به هدف کم تر کردن وابستگی به کوالکام چه ترفندی را به کار خواهد برد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن