نسل بعدی آیفون ها ظریف تر و با نمایشگرهای OLED پیشرفته تر ساخته می شود!

درست زمانی که فکر می کردیم آیفون های اپل از اینکه هست باریک تر ساخته نمی شوند، اخبار رسمی و غیر رسمی به ما ثابت می کند که در اشتباه هستیم. گزارش تازه ای در وب سایت کره ای ETNews منتشر شده که از تولید لااقل یک آیفون فوق باریک در سال ۲۰۱۹ خبر می دهد. این آیفون علاوه بر ضخامت بسیار کم، صفحه نمایشگر جدیدتری که از فناوری OLED بهره می برد را در اختیار خواهد داشت.

 

این تئوری مطرح است که اپل قصد دارد از پنل های OLED انعطاف پذیر لمسی استفاده کند تا امکان باریک تر ساختن آیفون هایش را فراهم کند. در حال حاضر آیفون های این شرکت از نمایشگرهایی که یک لایه حساس به لمس دارند بهره می برند. این لایه ترکیب متفاوتی از خود نمایشگر داشته و بر روی این قطعه مهم قرار داده شده است. اگر اپل بخواهد این دو قطعه متفاوت را با هم ادغام کند به احتمال زیاد سال آینده می تواند آیفون بسیار سبک تر و نازک تری را روانه بازار کند.

به گفته وب سایت ETNews این فناوری توسط یکی از شرکای تجاری اپل که احتمالا سامسونگ است تامین می شود. هر دو غول بزرگ فناوری آماده هستند از این فناوری تازه برای سال آینده استفاده کنند اما مثل همیشه تامین عمده آن در ابتدای کار با مشکلاتی رو به رو خواهد بود. برای همین فقط یکی از آیفون های گران قیمت به این ویژگی مجهز می شود. به مرور زمان که از هزینه تولید قطعات و فناوری های تازه کاسته شد می توان انتظار داشت که سایر آیفون ها هم با پنل نمایشگر جدید تولید و روانه بازار شوند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن