هزینه تعمیرات آیفون ۱۰ آه از نهاد خریداران این گوشی بر می آورد

آیفون ۱۰ یا همان آیفون ایکس از طرفدارانش خواست تا به آینده سلام کنند اما قیمت این گوشی به کنار، حالا هزینه تعمیر قسمت های مختلف آن باعث شده تا این آینده برای طرفداران این محصول دو چندان تلخ تر شود.

همزمان با پیش فروش این محصول، وب سایت شرکت اپل فهرست هزینه تعمیرات محصولاتش را بروزرسانی کرده و قیمت های مربوط به هزینه تعمیر بخش های مختلف آیفون ۱۰ نیز اکنون در این بخش قابل مشاهده هستند. هزینه تعمیر نمایشگر شکسته یک دستگاه آیفون ۱۰ که فاقد گارانتی AppleCare+ باشد مبلغ ۲۷۹ دلار آب خواهد خورد. این رقم در مقایسه با هزینه تعویض قطعه مشابه برای آیفون های ۸ پلاس تا آیفون ۶ پلاس مبلغ ۱۶۹ دلاری است که چیزی در حدود ۱۰۰ دلار گران تر تمام می شود.

 

Feature1

هزینه تعمیر نمایشگر برای آیفون های مختلف

 

این همه ماجرا نیست چرا که رخ دادن هر گونه اتفاق ناگوار برای دیگر قطعات این گوشی و به ویژه شکستن شیشه پشتی می تواند تا ۵۴۹ دلار هزینه بر باشد، یعنی چیزی بیش از قیمت فعلی خود گوشی. شما همین حالا با پرداخت ۲۰۰ دلار کم تر از هزینه تعمیر شیشه پشتی آیفون ۱۰ می توانید یک دستگاه آیفون SE نو را خریداری کنید.

 

افزایش نرخ تعمیرات آیفون ها در طول این چند سال اخیر می تواند نشانه ای از ترغیب اپل به استفاده از خدمات پس از فروش AppleCare+ این شرکت باشد. کاربرانی که آیفون ۱۰ را خریداری می کنند، در صورت پرداخت مبلغ ۱۹۹ دلاری اضافی و دریافت این گارانتی، به جای پرداخت ۵۴۹ دلار به منظور تعویض نمایشگر شکسته، مبلغ ۹۹ دلار را پرداخت خواهند کرد.

 

Feature2

هزینه تعمیر سایر مشکلات آیفون ها

 

خریداران آیفون ها تا ۶۰ روز پس از خرید گوشی خود مهلت دارند تا گارانتی AppleCare+ را با پرداخت مبلغ مربوطه دریافت کنند و به مدت دو سال، دو حادثه غیر منتظره ای که برای دستگاهشان رخ می دهد را پوشش دهند. هزینه تعویض نمایشگر در این شرایط به ۲۹ دلار و موارد دیگر به ۹۹ دلار کاهش خواهد یافت.

برای مقایسه با مبالغی که این شرکت برای خدمات پس از فروشش اخذ می کند شاید بد نباشد به هزینه تعمیر گوشی گلکسی اس ۸ هم اشاره کنیم. هزینه تعویض نمایشگر این گوشی از زمان عرضه تا به امروز بدون هیچ کاهشی بر روی ۳۰۰ دلار ایستاده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن