همکاری اپل و ال جی به منظور توسعه نمایشگرهای خم شدنی تا سال ۲۰۱۹

براساس گزارشی که توسط وب سایت کره ای The Investor منتشر شده، گفته می شود اپل تصمیم گرفته تا با همکاری ال جی دسته به توسعه فناوری ساخت نمایشگرهای خم شدنی بزند. اپل برای عدم دسترسی سامسونگ و لو نرفتن فناوری چنین نمایشگرهایی قصد دارد به سراغ گوشی ساز کره ای شماره دو یعنی ال جی برود.

از اواخر سال ۲۰۱۶ زمزمه هایی از شروع فعالیت ال جی برای ساخت چنین نمایشگرهایی مطرح شده بود و حالا به نظر می رسد که اپل یکی از شرکای جدی این شرکت برای ساخت نمایشگرهای OLED خم شدنی از ابتدای سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

 

Feature2

 

نمایشگرهای OLED خم شدنی چند سالی است که در شکل و شمایل های مختلف به نمایش در آمده اند. یکی از نمونه هایی که چندین بار نشان داده شده است یک مدل نمایشگر شبیه به روزنامه است که به کاربر اجازه می دهد آن را به صورت لوله ای شکل جمع کند. مدل پر طرفدار دیگر هم یک نمایشگر است که داخل خودش جمع می شود. هنوز مشخص نیست کدامیک از این محصولات توجه اپل را جلب کرد اما بعید به نظر می رسد که حالا حالاها خبری از آیفون خم شدنی بشود.

سامسونگ هم از لحاظ تامین نمایشگر به گونه دیگری با اپل همکاری می کند و وظیفه تولید بخشی از نمایشگرهای اولد آیفون X را تا ۲۰۱۸ به عهده گرفته است. برای همین نمایشگرهای خم شدنی تا پایان سال میلادی بعد به محصولات اپلی راه پیدا نمی کنند، ولی این روند ممکن است تا سال ۲۰۱۹ تغییر کند.

 

Feature1

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن