چالش جدید پلیس با آیفون مجرمانی که فیس آیدی دارد

چند هفته پیش از یکی از مراجع قانونی امریکا خبری نقل شد که در آن ماموران قانون این کشور به منظور دسترسی به اطلاعات آیفون فردی، به صورت اجباری از چهره وی برای گشایش قفل صفحه استفاده کرد. از آنجایی که این موضوع داستان های تازه ای در این زمینه به وجود آورده حالا به تمام نیروهای پلیس این کشور گفته شده تا در هنگام بازرسی فرد مظنون، با احتیاط بیشتری گوشی او را نگه دارند و به هیچ عنوان آن را جلوی صورت خود نگرفته و یا به آن نگاه نکنند.

 

 

علت مطرح شدن چنین دستوری این است که فیس آیدی در صورتی که چند مرتبه (۵ مرتبه) چهره های ناشناس را تشخیص بدهد غیر فعال می شود و پس از آیفون مورد نظر تنها با وارد کردن پس کد یا همان رمز عددی آنلاک می شود. با وجود اینکه می شود فرد مظنون را مجبور کرد که قفل آیفون را باز کند ولی مراجع قانونی امریکا معتقدند که چنین کاری ابتکار عمل کم تری در مقابل باز کردن به واسطه فیس آیدی به آنها می دهد.

برطبق گزارشی که وب سایت Motherboard از تحقیق یک شرکت تحقیقات جنایی به نام Elcomsoft منتشر کرده، مدتی است به پلیس های امریکایی آموزش داده می شود تا به طور مستقیم به آیفون های مجهز به فیس آیدی نگاه نکنند چرا که اتفاقی که برای کریگ فدریگی در رویداد ۱۲ سپتامبر اپل رخ داد برای آنها نیز رخ می دهد.

در بخشی از رویداد امسال اپل که آیفون های جدید در آن معرفی شدند، کریگ فدریگی نایب رییس ارشد بخش مهندسی نرم‌ افزار این شرکت موفق نشد قفل صفحه را با گرفتن جلوی صورتش باز کند و در عوض مجبور شد که از کد رمز دستگاه استفاده کند. علت این اتفاق هم استفاده شدن آیفون مذکور توسط اشخاص دیگری که پیش از او برای معرفی قابلیت های جدید آن را به دست گرفته بودند اعلام شد.

اپل به کاربران خود توصیه می کند در صورتی که شرایطی پیش آمد که به هر دلیل نمی خواهند فقل نمایشگر با چهره آنها بازگشایی شود، می توانند دکمه پاور (ساید) و یکی از دکمه های صدا را آنقدر نگه دارند که صفحه خاموش شدن دستگاه نمایان شود. این کار باعث غیر فعال شدن فیس آیدی می شود و آیفون فقط رمز عددی را از کاربر می خواهد.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن