کله سه بعدی توانست سر سیستم تشخیص چهره اندروید کلاه بگذارد، آیفون ۱۰ همچنان نفوذ ناپذیر

وب سایت فوربز این اواخر چالش تازه ای را برای گوشی های هوشمند با قابلیت تشخیص چهره به راه انداخته و برای اینکار از سر سه بعدی مدل برداری شده از کله نویسنده خود استفاده کرده است.

این سر در شرکت Backface واقع در شهر بیرمنگام انگلستان طراح شده است. برای طراحی این سر تعداد ۵۰ دوربین به صورت همزمان از سر فرد مورد نظر یک تک عکس تهیه کرده اند تا یک تصویر سه بعدی از آن بسازند. طراحی نهایی این سر چند روز زمان برد و هزینه ای بیش از ۳۰۰ پوندی را شامل شد.

 

 

نویسنده فوربس پس از آماده شدن سر سه بعدی آن را بر روی چهار گوشی اندرویدی و همینطور آیفون X آزمایش کرد که در انتها تمامی گوشی های اندرویدی قلابی بودن سر سه بعدی را تشخیص ندادند و آنلاک شدند. ال جی جی ۷ تینکیو، سامسونگ گلکسی اس ۹، سامسونگ نوت ۸ و وان پلاس ۶ گوشی های اندرویدی بودند که در این بررسی حضور داشتند. آیفون ۱۰ تنها گوشی بود که کلک این آزمایش را به درستی تشخیص داد و همچنان نفوض ناپذیر باقی ماند.

مدت زیادی است که سیستم تشخیص چهره اندرویدی ها در مقابل آنچه اپل ارائه کرده به عنوان قابلیتی غیر مطمئن شناخته می شود. برخی از این گوشی ها حتی با قرار دادن یک عکس معمولی جلوی دوربینشان هم آنلاک می شوند. آنچه در این زمینه محصولات اپل را از رقبای اندرویدی اش جدا می کند فناوری TrueDepht است که با نقشه برداری سه بعدی از چهره کاربر،  هویت او را از چهره های دیگر تشخیص می دهد. البته آیفون ۱۰ قبلا در یک آزمایش بسیار پیچیده تر در مقابل یک سر سه بعدی طراحی شده شکست خورده بود.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن