گزارش مالی اپل از سه ماهه اول سال ۲۰۱۷: درآمد ۷۸٫۴ میلارد دلاری و فروش ۷۸٫۳ میلیون دستگاه آیفون

پایان سال میلادی و همزمانی آن با تعطیلات کریسمس، فرصتی است که اپل یک بار دیگر رکورد فروش تازه ای را ثبت کند و سال ۲۰۱۶ هم از این قائله مستثنا نبود. این غول بزرگ روز گذشته به رسم همیشه گزارشی از فروش و درآمدهای خود در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد و می توان دید که اوضاع همچنان به وفق مرداش است.

در مراسم اعلام این آمار و ارقام، عنوان شد که این شرکت در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ (مطابق با سه ماهه مالی اول سال ۲۰۱۷) که از اواخر سپتامبر تا تاریخ ۳۱ دسامبر ادامه پیدا می کند، توانسته به درآمد ۷۸٫۴ میلارد دلاری دست یابد. سود خالص این مدت ۱۷٫۹ میلیارد دلار است و ارزش هر کدام از سهم های آن به ۳٫۳۶ دلار رسیده است. برای مقایسه می توان به ارقام بازه زمانی مشابه سال گذشته اشاره کرد که درامد ۷۵٫۹ میلیارد دلاری، سود خالص ۱۸٫۴ میلیارد دلاری و همینطور ارزش سهم ۳٫۲۸ دلاری برای این شرکت رقم خورده بود.

همچنین اپل جزییات فروش محصولاتش را هم اعلام کرد و باید که این میزان فروش را از بابت فروش ۷۸٫۳ میلیون دستگاه آیفون، ۱۳ میلیون دستگاه آیپد و ۵٫۳ میلیون دستگاه از سیستم های مک کسب کرده است. نکته قابل توجه دیگر این است که ۶۴ درصد از میزان فروش کل این شرکت از بابت فروش محصولاتش در خارج از خاک کشور آمریکا بدست آمده.

اپل در مورد درآمد و سود احتمالی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ کسب خواهد کرد، پیش بینی کرده که درآمد ۵۱٫۵ الی ۵۳٫۵ میلیارد دلاری با سود ناخالص ۳۸ الی ۳۹ درصدی را به جیب خواهد زد.

 

Feature2.3

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن