آموزش

تمدید اکانت‌های اپل

ad-hoc چیست؟

اسفند ماه سال ۱۳۹۷ بود که کاربران ایرانی با تحریم‌های اپل مواجه شدند و برنامه‌های ایرانی یکی پس از دیگری از روی اپ استور حذف شده و یا لایسنس برنامه‌ها بسته از کار می‌افتاد. این چنین بود که کاربران با مشکلات زیادی برای نصب برنامه‌ها مواجه شدند.

سیبچه پس از این اتفاق، راه حل ادهاک را برای کاربران جهت نصب برنامه‌ها ارائه داد. در این روش دستگاه شما به اکانت‌های توسعه دهندگی اپل اضافه شده و از این طریق برنامه‌های موجود در سیبچه برای شما نصب می‌شوند. برای استفاده از این روش سیبچه با دریافت UDID (UDID چیست؟) دستگاه شما، آن را به یکی از اکانت‌های اپل خود اضافه می‌کند.

تمدید اکانت‌های اپل

مدت استفاده هر اکانت اپل یک سال می‌باشد و پس از اتمام این بازه زمانی اکانت‌های اپل باید برای یک سال دیگر تمدید شوند. هم‌اکنون با توجه به فرا رسیدن زمان پایان اکانت‌ها، روند تمدید اکانت‌های اپل از سوی سیبچه آغاز شده است.

پیش از شروع فرآیند تمدید، در طی پیامک‌هایی اطلاع رسانی به کاربران انجام می‌پذیرد.

روند تمدید چه تاثیری بر روی برنامه‌های نصب شده من دارد؟

در طی این روند، پس از تمدید اکانت شما، پیامکی مبنی بر نصب مجدد برنامه‌ها از سیبچه دریافت خواهید کرد. بعد از دریافت این پیام با ورود به این آدرس نسبت به دریافت مجدد سیبچه اقدام فرمایید و سپس می‌توانید برنامه‌های خود را مجددا نصب کنید. در این روش اطلاعات برنامه‌های شما محفوظ می‌ماند و تنها باید برنامه خود را مجدد از سیبچه دریافت کنید.

اگر اکانت اپل من تمدید نشود چه اتفاقی برای برنامه‌ها من میفتد؟

با توجه به این که تیم سیبچه تمام تلاش خود را برای تمدید حداکثری اکانت‌ها می‌کند تا هیچ کاربری اطلاعات برنامه‌های خود را از دست ندهد، ممکن است بعضی از اکانت‌ها قابل تمدید نباشند که در این صورت جای نگرانی نیست چراکه اشتراک شما به صورت خودکار با اکانت دیگری فعال خواهد شد. در این صورت پس از دریافت پیامک، ابتدا تمامی برنامه‌های دریافت شده از سیبچه را از روی گوشی خود پاک کرده و نسبت به دانلود مجدد برنامه‌ها اقدام فرمایید.

توجه (تنها برای کاربرانی که پیامی مبنی بر عدم تمدید اکانت اپل دریافت کرده‌اند): پیش از نصب مجدد برنامه‌ها، برنامه‌هایی که از سیبچه دریافت کرده‌اید را از روی گوشی پاک کنید! در صورتی که پیش از حذف برنامه‌های خود، سیبچه را دانلود کرده و برنامه‌ها را نصب مجدد کنید امکان استفاده از برنامه‌های نصب شده را نخواهید داشت و آیکون برنامه‌ها به رنگ خاکستری خواهند شد.

در صورت وجود هر گونه سوال از طریق وب سایت سیبچه به آدرس sibche.com با پشتیبانی در ارتباط باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن